Trudna ili ipak ne ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pretjerujete. Ugrušak je obično znak obilnije menstruacije.

idalea

Hvala. Pa valjda bi bili neki simptomi da je trudnoca u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

zbunjena21

Poštovani molim Vas za savjet. Nakon 12 dana od escapelle pilule sam dobila krvarenje (koje je prije toga bilo praćeno jakim bolovima u području jajnika), no to krvarenje nije obilato kao menstruacijsko. Brine me da to nije implantacijsko krvarenje jer se javilo 7-9 dana po ovulaciji? Koliko ranije prije očekivane menstruacije je moguće raditi urinski test da rezultat bude relevantan? Te ako je ovo krvarenje izavano tabletom kada očekivat slijedeću mestruaciju po planu 6.8. ili od datuma izazvane pa 30dana od tog datuma?

Unaprijed Vam veliko hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je o menstruaciji. Iduća 30 dana od izazovnog krvarenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par dana nakon zadnje tablete.

idalea

Poštovani ja se opet javljam danas sam bila kod ginekologice jer sam na moru dobila gljivice pregledala me i dala vaginalete..zanima me da li je mogla vidjet ako je došlo do trudnoće zadnji odnos je bio 19.6hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je mogla vidjeti i napipati.

idalea

hvala ali samo me je je prgledala rodnicu spekulum ali vjerujem da bi vidjela neke promjene da je došlo do trudnoće

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svaki pregled se obavlja u spekulima a poslije toga bimanulano.

idalea

Ma znam.ali me pregledavati samo spekulom.pa me zanima da li bi tako mogla sto vidjeti. Pretpostavljam da bi.što vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo pregledom u spekulima nije moguće.

idalea

Hvala vam.ne znam više da li ja umišljam simptome imala sam te dvije mjesecnice ma totalnom sam izbezumljena

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

idalea

Poštovani evo meni je danas počelo slabo krvarenje.3 mjesecnica nakon ellaone. Uz užasne bolove u trbuhu dolje i ledjimatako mi i inače bude.samo je krvarenje oskudno.trebam li se brinuti.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti.

NaIva2

Lijep pozdrav.
Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 10.-14. 8. Ciklusi su mi 28 - 30 dana posljednjih godinu i pol. Sa deckom sam imala spolni odnos 17.8., koristili smo kondom, na kraju odnosa smo shvatili da je kondom pukao i da je on ejakulirao u mene. Zadnji spolni odnos nam je bio 23.8. isto smo koristili kondom i provjeravali dali je pukao ali sve je dobro proslo. Medutim, mene trbuh boli vec zadnjih tjedan dana kao pred menstruaciju. Nekad bude jaka, kratkotrajna bol ali cijelo vrijeme me boli trbuh. Slabije jedem tih zadnjih tjedan dana jer sam pod velikim stresom i ne mogu se natjerat nikako da jedem neku hranu a i kad jedem pojedem jako malo. Zadnjih godinu dana mjerim bazalnu temp. i sad skroz mi je normalna (36,4-36,6) sto se tice iscjedka, proziran je, onako vise vodenast. Ali mene najvise zabrinjava ta bol u trbuhu. Narucila sam se kod svog ginekologa ali tek u petak mi je zakazan pregled pa mi je to malo predugo cekat. Zanima me dali je moguca trudnoca? I dali ta bol u trbuhu moze bit simptom trudnoce? Hvala unaprijed na odgovoru.

idalea

Hvala vam.krvavim najviše kad idem na wc.noćas me baš jako bolilo.ima i malenih ugrusaka i nekakvih kozica.bila sam mjesec dana na moru pa možda i to ima utjecaja.

tixy22

Pozdrav,

18.7 mi je zavrsila menstruacija, a 22.7 decko je usao samo jednom bez zastite i odmah izasao tako da odnosa zapravo nije ni bilo, medjutim paranoicna sam po tom pitanju pa me zanima da li je trudnoca moguca? Menstruacija je dosla 15.8 (kasnila je jedan dan ali to je uobicajeno) i trajala je tjedan dana koliko otprilike i inace traje. Medjutim zadnjih tjedan dana sam uzasno iscrpljena i stalno mi se spava, te imam povecan i apetit, kao i nizak tlak koji se vec otprije poceo javljat. Imam problema s hormonima, te od iduce mjesecnice krecem piti pilule zbog toga, tako da i to moze biti razlog, ali htjela bi se rijesiti svake sumnje.

Unaprijed hvala,

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalva prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.