Trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trčite pred rudo. Pričekajte vrijeme očekivane menstruacije i tada ga ponovite.

bebiselmi

Postovani, godinu da a sam pila yazz pilule i nakon prestanka treci mjesec pokusavam zatrudniti, klasicniginek nalazi su sqsvim uredni, mjesecnica tacno u sat na 29. dan, a lh trakice na 14. dan postanu pozitivne, ostatak ciklusa se druga linija ne primijeti ili jedva primijeti. Pitanje je, da li je moguće i koliko vjerovatno da sa pikom lh i redovnim mjesecnicama ne bude ovulacije, to mi rece prijateljica i sada sam jako zabrinuta, zasto bi lh uopste rastao, a posto je proslo tek tri mj ginekolog nece da radi folikometriju, ja sam jako zabrinuta molim vas odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako dolazi do porasta pika tada dolazi i do ovulacije.

bebiselmi

Postovani, danas sam trebala dobiti mjesecnicu i podto je jako tacnaodlucila sam da navrcsr napravim test na trudnocu. Bio je pozitivan, dva sam uradila jeste da je linija dosta blijeda. Ova beba je toliko zeljrnau pon ifem ginekologu a do tada dva pitanja :
imam gripu, da li to moze utjecati na bebu i popila sam caffetin
drugo, na redukovanoj sam terapiji xanaxa ne mogu potpuno prestati zbog jednog nemilog dogadjaja, sve sam pokusala ali napadi panikr me ubijaju ako prestanem, ici cu psihijatru ali znate li vi sta sve mozr xanax izazvati u trudnoci
hvala Vam puno

bebiselmi

P. S. evo sada je oko 24h proslo od proslog testa, test 25 osjetljivosti je i dalje jako svijetao mada nijansu tamniji od jucer. Dakle, danas je prvi dan nakon sto sam trebala dobiti mjesecnicu jucer. Zar ne bi trebao biti tamniji, jako se bojim da nije ona biohrmijska trudnoca koju opisuju na forumima, uglavnom mens nema grudi bujaju i kao da neko struze blago po uterusu. najgore sto je subota do pon cu osijediti. izvinite sto sam dosadna toliko sam uzbudjena, da li da ofmah uzmem neki preparat za trudnice, posto mi je krvna slika obicno blago anemicna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste krenuli krvariti bojim se da se radi o menstruaciji.
Vidjet ćete sutra da li je menstruacija iki ne.

bebiselmi

Nisam ni u jednoj rečenici spomenula krvarenje, nemam ga nikako, ove boje sto opisujem su testne linije na testu za trudnocu, prvi dan nakon izostanka mjesecnice blijede, je li to uredu?

bebiselmi

p. s. da skratimozda mr i ne shvatate zbog opsirnodti, danas je prvi dan kasnjenja menstruacije (ili sam cak danas trebala dobiti) menstruacije nema, a od jucer je crta na testu 25 osjetljivosti jasno vidljiva ali bas blijeda. ako i sutra ne dobijem menstruaciju, a crta ostane i barem malo tamnija bude znaci li to da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

bebiselmi

sad hvala. sta mislite zasto je onda uporno pozitivna testna crta i nema menstruacije, na testu pise da nema drugog razloga osim trudnoce, zbunjena sam?

bebiselmi

Doktore, ja sqm uspjela naci hitno nalqz bHcg 81,4 je znqci dan kasnjenja ili dva nisam sto posto sigurna, ali nrma ginekologa uvtoj orivatboj ustanovi danas. Molim Vasvjos jednom, ocajna sam, jel to sad znaci trudnoca, i trakica je malo tamnija, da joj mozda ne smeta epitel i sluz u urinu da pokaze vrijednost jer imam urinarnu infekciju? sutra ponovo radim bhcg ali mrne toliko plasi sto ste rekli da nije trudnoca. Nrma ni krvi, samo ledja malo bole, poludjeti cu. izvinite na ovolikoj smetnji

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je beta pozitivan onda se radi o trudnoći. Beta hcg ponovite za dva dana.lp.

bebiselmi

Joj hvala Vam do neba, zivi i zdravi bili, obecavam necu vise pisati, samo mi dajte jos mišljenje da li je po Vama, ako je ovulacija bila u subotu prije dvije sedmice, danas sam nasla papir da je 100 % tako, da li je vrijednost bete po Vama optimalna iz iskustva, a svakako cu je ponoviti od sutra idem u akciju, nego da mirno zaspim, poslije svega trebat ce mi i psiholog happy punooo hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Optimalna je.

bebiselmi

na testu prvoglab81,4 ref vrijednosti za 3-4 sedmice su 16-156,a 4-5 101-4870
drugi lab ima tek od 4-5 ned 1500-23 000
5-6 3400-135 300,sada sam zvala oba lab ne znaju cemu tolike razlike, ali bitno je da se meni za dan vec uduplala beta u drugom, jel tako vazi za bilo koji lab, stvarno cu puknuti sad

bebiselmi

posto se ucitao samo dio poruke skratit cu, prvi test sam radila u laboratoriju ria metodom, bio je 81, drugi elisa metodom sutradan 111,a naredni dan 226. da li se pri manjim vrijednostima osjetno razlikuju ta dva testa, ima li neki proračun, ne znam kako to da previdim sad uglavnom na elisa mi se rezultat uduplao u danu ako to ista znaci sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno udvostručenje bete. Dosta smo se dopisivali, dalje vam prepuštam vašem ginekologu. LP i sretno.

sanjci

Postovani, ovako stvari stoje, radimo na bebici vec par mjeseci i sad imam neke simptome: glavobolja, bol u ledima, osjetljive grudi i uzasno bolne bradavice, grcevi koji su kao menstrualni i probadalo me u desnom jajniku. Isto tako po noci me znaju hvatati grcevi u listovima, ne jaki ali ih osjetim. I tekso mi je zaspati. Imali smo odnose za vrijeme plodnih dana i nadamo se da ce ovaj put doci +. Danas mi je 28 dan ciklusa i trebala bih u petak Dobiti menstruaciju. Radila sam danas test i bio je negativan..molim vas odgovor, po ovome sto sam vam napisala kolike su sanse za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test ponovite u petak. Prerano ste ga napravili. Šanse postoje.

sanjci

Hvala Vam na odgovoru! Nadam se da ce ovaj puta biti pozitivan happy