Trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom se ne radi o trudnoći. No to možete potkrijepiti i testom na trudnoću.

sta sad?

Poštovani,

Imam 25 godina, poslednju "normalnu" menstruaciju sam dobila 14 jula, krajem jula sam imala rizične odnose. Menstruacije su mi inače obilne i traju 6 dana, pogotovo u letnjim mesecima, ali poslednje tri su bile jako oskudne, tamno braon ili svetlo roze boje, i trajale su svega 2-3 dana. Radila sam beta hcg iz krvi i bio je negativan. Međutim, pre par nedelja počeo je da mi otiče donji deo stomaka u predelu jajnika i materice, a u poslednjih nedelju dana teže zakopčavam farmerke. Da napomenem da se intenzivno bavim sportom i nisam primetila da sam se ugojila na ostalim delovima tela. Dakle samo se pojavio tvrd, zaobljen stomak tačno u predelu jajnika i materice. Od ostalih simptoma osećam mučninu od polovine avgusta, vrtoglavicu, nadutost, gasove, pojačano čulo mirisa i apetit, mlečni iscedak bez mirisa, i povremeno, blag pritisak u predelu jajnika. Da li je moguće da je test pogrešio ili je možda u pitanju neka cista? Da li je i koliko verovatno da cista toliko naraste bez propratnih bolova? Trenutno sam u inostrantvu i nemam lekarsko osiguranje, pa me zanima Vaše mišljenje, koliko je hitan ultrazvučni pregeld u ovakvoj situaciji?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom. Moguće je da imate cistu , pcos, endometriozu. Svakako posjetite ginekologa.

Bojan1414

Poštovani,imao sam odnos sa curom,svega nekolika trenutka,moj polni organ je samo vrhom usao i odma sam izvadio. To je trajalo samo nekoliko sekundi,i posle toga je samo bilo trljanja. Nisam ejakulirao,ustvari nisam bio ni blizu. To je jako kratko trajalo,al se ipak bojim da ne ostane trudna. Kolike su šanse za to? I kolike su šanse da se zatrudni od semene tečnosti? Lijep pozdrav.

Rm12

Postovani,
Imam redovne menstruacije koje traju 6-7 dana, zadnja menstruacija bila je 17.9., imala sam nezasticeni spolni odnos 1.10., do ejakulacije je doslo izvan vagine, nakon nekoliko minuta od vadenja, sljedecu menstruaciju trebam dobiti 19.10., grudi su me pocele lagano boljeti 8.10., kao pred menstruaciju, citala sam o grudima za vrijeme trudnoce, ali moja situacija nije ni priblizno takvoj boli, moram nadodati da me pomalo bole jajnici kao pred menstruaciju. Zanima me postoje li sance da sam trudna, vec sam postala jako paranoicna jer to nije ono sto mi sada treba? Je li moguce da grudi bole 11 dana prije menstruacije i je li moguce da menstruacije urani? Unaprijed hvala!

euro12

Postovani . Peti dan menstruacije imala sam odnos sa deckom, gdje je on ejakulirao u mene. Nakon dva sata popila sam tabletu za dan poslije. Moja pitanja su :
Da li je moguca trudnoca ? Da li da uradim test , od odnosa je proslo 3 sedmice i koliko je nezdrava pilula za dan poslije?
( ovo je prvi put da se ovakvo nesto desi, a i da uzmem pilulu za d.p i nadam se zadnji ) . Hvala Vam !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Euro12 neće doći do trudnoće. Više o piluli za dan poslije pročitajte u temi o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bojan prema opisanom sigurno neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

RM12 prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće ako dio ejakulata nije završio u rodnici. To što vas bole grudi je odlika drugog dijela ciklusa.

euro12

Hvala Vam puno na odgovoru !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

girl1983

Poštovani doktore,

Imam 33 godine, obzirom da sam planirala prvo dijete najprije sam otišla na pregled ginekologu i odradila uz PAPA test sve ostale pregleda, sve je u najboljem redu osim PAPA testa koji je pokazao gljivice (ostale stavke su uredne). Dobila sam terapiju 6 dana Canasten i 14 dana Lactogyn tablete za vaginalnu floru, rečeno mi je da nakon što dobijem menstruaciju ponovo dođem i ponovim PAPA test. Sve sam odradila kako treba, doktorica mi je zakazala pregled za tjedan dana, obzirom da mi sada nastupaju plodni dani i ovulacija da li smijemo raditi na bebi ili bi bilo pametnije pričekati da PAPA bude potpuno čist?

S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete raditi na trudnoći.

bebiselmi

postovani, da li ce kvalitet sperme biti slabiji ako imamo jedan odnos pa nakon 24h odmah drugi ili da sačekamo. radimo na bebi, molim Vas hitan odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da. Optimalno je imati odnos svaka dva dana ako je spermiogram uredan.

bebiselmi

hm, hvala, ali nakon sto nam lh pokaze pozitivan rezultat, koji se zadrzi dva dana obicno, imamo odnose ta dva dana i onaj nakon pada lh, dakle tri zaredom ali pazimo da prodju bar 24 h izmedju. sad sam zbunjena kako da se ponasamo, spermiogram je uredan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma možete imati odnose svaki dan i tijekom porasta LH-a. Vi ste me pitali ja sam vam odgovorio što mislim i što literatura govori.

bebiselmi

Postovanje,5.i dan od ovulacije pojavilo mi se mnogo bijelog kremastog sekreta bez mirisa,bez peckanja ili bilo cega drugog ali ga ima bas mnogo. Obzirom da se toliko trudimo da dobijemo bebu,pitam se da li bi ovo mogao biti ikakav znak,znam da je jako rano ali zaista nikada do sada nisam primijetila ovako nesto kod sebe.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ništa ne znači. Ako je prošlo više od godinu dana i ne dolazi do trudnoće, savjetujem obradu neplodnosti.

bebiselmi

postovani, obzirom da tacno znam kada je ovulacija bila, jutros je tacno 10 i pol dana od nje, radila sam test prvim jutarnjim urinom sa Gravignost ultra osjetljivosti 10, pise da moze i prije izostanka menstruacije pokazati rezultat. negativan je. da li sam ipak prerano uradila ili je obzirom a ovoliku osjetljivost rezultat vjerovatno tacan?