ureaplasma

lola85

Hvala vam na odgovoru. Jos cu vas samo pitati happy, da li smijemo raditi na trudnoci tokom te terapije i s obzirom da je bakterija u uretri, jer su mi plodni dani upravo u toku terapije... Dugo se već liječim i od antibiotika njen broj se samo povećava, više ne znam dokle čekati, svaki mjesec izgubim a ni ne pokušavam.. Šta vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete raditi na trudnoći. Kao što rekoh pokušajte zatrudniti.
Ako do iste dođe ponovite briseve. Koristite probiotike lokalno i na usta.

polopolo

Poštovani, zanima me jedna stvar kod liječenja spolnih bolesti. Treba li se kad se krene s
terapijom mijenjati kompletno donje rublje ili se pri redovnom pranju ubiju sve bakterije.
Konkretno, u mom slučaju se radi o ureaplasmi pa zato ovdje pišem. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba mijenjati kompletno donje rublje. Pranje i iskuhavanje rublja je dovoljno.

Lidy

Poštovani,

molim Vas za mišljenje, dali nakon popijene terapije Doksiciklina suprug i ja možemo krenuti sa radom na bebi ili su potrebni ponovni brisevi da se vidi dali je Ureaplasma i dalje prisutna. Moj ginekolog smatra da nisu potrebni brisevi, ali mene zabrinjava to što i dalje nećemo bit sigurni dali smo izliječeni.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete i jedno i drugo. Kako ste se dogovorili s vašim ginekologom.
Ja osobno bih ponovio briseve.

mary01

Poštovani,

Radila sam bris cerviksa, nalazi koje sam dobila su sljedeći: Ureaplasma urealyticum >=10 na 4 CFU/ml, Mycroplasma hominis nije izolirana, a sve je sensitive osim klindamicin. Moja ginekologinja mi je prepisala Hiramicin 100 mg kapsule koje trebam piti 10 dana dvije svakih 12 sati.
Pitala sam svoju ginekologinju da se moram brinuti, rekla je da ne, nakon terapije trebamo napraviti novi bris da se vidi. Trazila sam po internetu o ovome ali svugdje sam naisla na isto da se prenosi spolnim putem i koje posljedice moze ostaviti. Buduci da nemam djece da li ovo može uzrokovati probleme kasnije i da li se moze skroz ovim antibioticima izljeciti? Moram li se brinuti zbog ovih nalaza?

Hvala, lijep pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da ćete ju izliječiti, premda se često ponavlja.
Svakako savjetujem lječenje partnera također.
Pogledajte naše prijašnje postove o tome.

mary01

Još samo jedno pitanje vezano za Hiramicin, na uputama piše da se trebaju piti jedan sat prije jela ili dva sata nakon, ginekologinja mi je rekla da se najedem prije uzimanja tableta, mogu li sat nakon jela popiti i se moram pridrzavati uputa koje pisu.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete popiti nakon jela. Teško sjedaju na želudac pogotovo ako je prazan.

ivanovic

Poštovani!
u nalazima brisa pozitivna sam na ureaplasma (10 na 4) i gardenella vaginalis.Znaci li to i da je moj partner pozitivan na obje?kako se to lijeci,da li i jedna i druga bolest istovremeno?
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dakako da oboje morate koristiti istovjetnu terapiju prema antibiogramu.

ivanovic

Postovani doktore
Nakon brisa,utvrdjeno mi je da imam gardenellu vaginalis i ureaplasmu.Ginekolog mi je propisao doksiciklin,a mene zanima je li to dovoljno da se obe bolesti izlijece tim?i koliko dugo se treba piti taj antibiotik,i u koje doba dana mi preporucate,u kojem razmaku,da pijem te antibiotike?
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana 12 dana od 100mg 2x1.

Mery2012

Poštovani! U brisu uretere pronađena mi je ureaplasma. Dobila sam antibiotik Doksiciklin. Problem je u tome što moram na operaciju adenoma hipofize za 6 dana pa neznam dali smijem piti antibiotik u tom vremenu ili da počnem piti tek poslije operacije? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nakon operacije.

amijic

Poštovani, imam problem, no nije mi jasno kome se trebam obratiti. Naime, u nekoliko navrata u posljednjih godinu dana neuspješno mi je liječena Ureaplasma (10 na 4). Nakon što sam promijenila ginekologa, dobila sam terapiju Doksiciklinom 10 dana po 2 kapsule te vaginalnu Dalacin kremu uz to (a moj partner isto tako Doksiciklin). Ono što me zanima je sljedeće: Neposredno prije promjene ginekologa napravljena su mi 2 brisa (uretra i cerviks) te je ustanovljeno da na oba mjesta imam tu bakteriju. Nakon provedene terapije kod novog liječnika, premda sam to zahtjevala, novi ginekolog nije mi htio napraviti oba brisa jer mi je rekao da je dovoljno napraviti samo bris cerviksa. Bris je napravljen i nalaz je bio negativan. Prošlo je nekih tjedan-dva dana od tog nalaza i mene brine što ako je bakterija ostala prisutna u uretri? Je li istina da nije potrebno provjeriti na oba mjesta? Razlog zašto me to zanima je što su se simptomi ureaplasme opet pojavili i to čak i izraženije već prošli put. Žarenje i peckanje pri mokrenju, neugodan miris urina i jaka boja, ali ovaj put ne osjećam neprestanu nadutost već se ovaj put pojavila lagana bol jajnika uz sve navedeno (da napomenem kako odnos nisam imala još od početka terapije tako da je isključen prijenos s partnera koji isto tako očekuje nalaze svog brisa). Obratila sam se ginekologu nakon toga i rekao mi je da mi ipak neće učiniti bris uretre i samo mi je dao uputnicu za običnu analizu urina kojeg sutra ujutro nosim u bolnicu. Možete li me savjetovati što činiti, je li moguće od liječnika opće prakse tražiti uputnicu za urologa (ako se on time bavi) ili nekog specijalistu jer uistinu nema smisla otići privatno i platiti briseve. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte ginekologa. Smetnje koje navodite ukazuju na mokraćnu upalu a ne na ureaplsamu.

apejazic

Postovani,
Molim vas da mi pomognete objasniti nalaze brisa cerviksa.
Izolirana mi je ureaplasma urealyticum 10E4.
A iz kulture brisa cerviksa izolirana je fizioloska flora.
Zabrinuta sam,a nemogu cekati jer tek za 3.tjedna idem kod ginekologa.Imala sam neke dvije bakterije.To sam lijecila pa mi je ponovio briseve.I dobila sam ove nalaze.Trudna sam 4,5 mjeseca..dali je to opasno za bebu,za trudnocu..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je opasno. Fiziloška flora je normalna flora. Ureaplasmu svakako treba liječiti. Nazovite svog liječnika. Pročitajte prijašnje postove o ureaplasmi.

Nazad
Naprijed