ureaplasma

JAGODICA202

Poštovani doktore, molim Vas da mi date svoje mišljenje. Izbezumljena sam . Već neko vrijeme imam problem tipa lagani svrab, peckanje prilikom mokrenja i iscjedak koji je ponekad neprijatnog mirisa. bila sam kod svog ginekologa i na pregledu je rekao da je sve uredno (vaginalni pregled, ultrazvuk). Na moje insistiranje uradio je mikrobiološke pretrage. Danas sam dobila nalaz koji me dotukao. Izolovana je ureoplazma urealuticum > 10 na 4. Čitajući pitanja koja se odnose na slične probleme samo sam se ješ više uplašila i razočarala. Ovom kao da nema potpunog izlečenja ili traje unedogled. Molim vas recite mi koliko je ovo opasno i da li postoji tzv. udarna terapija kako bi se što prije riješila ovog problema. Pretpostavljam da ćemo i partner i ja dobiti određenu terapiju. Da li smijemo imati odnose dok se potpuno ne izliječimo,.... Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bakterija najbolje reagira na tetracikline i azitromicin.
Svakako terapija za vas i partnera. Odnose nemojte imati bez zaštite dok se oboje ne izliječite.

bela1986

Poštovani,
trudna sam 10 tjedana, plod se razvija normalno i nemam nikakvih problema. Brisevi cerviksa su pokazali da imam ureaplasmu (10 na 5-u) i doktor mi je propisao azimed. Zanima me da li je uz terapiju antibiotikom pametno koristit tampone natopljene u kantarionovom ulju s obzirom na trudnoću?! provjereno znam da prilikom različitih upala i cista, ulje pomaže.
i drugo pitanje: postoji li strah za trudnoću zbog ureaplasme, ako se ona tretira antibioticima i drži pod kontrolom?!
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ulje dakako da ne. Terapija svakako a nakon toga kontrolni bris po terapiji

JAGODICA202

Poštovani, prije dva mjeseca izolovana mi je ureoplazma urealuticum >10 na 4. Ginekolog mi je prepisao Dovicin tab. 100g 2x1 , 6 dana i za mene i za partnera i Macmiror complex 500 vaginalete -14 dana. Nakon te terapije ,moj nalaz je bio NEGATIVAN. (Partner nije radio nalaze). Iscjedak (svijetlo žut) je i dalje bio prisutan, možda u neznatno manjoj količini. Prije dva dana se opet pojavio lagani svrab. Na forumu sam citala da se ova ureoplazma zna samo pritajiti uz lijekove i ponovo se aktivira. Da li postoji mogućnost da se za kratko vrijeme opet pojavilo. Da li je prethodna terapija bila dovoljno jaka da ukloni ovaj problem ili ga je samo privremeno "umrtvila". Da li svrab koji se sad pojavio ima veze sa akutnim cistitisom koji trenutno imam (primam garamicine) . Moj ginekolog je na odmoru još nekih mjesec dana a mene hvata sve veća panika. Izvinjavam se ako sam bila preopširna ali ovo me strašno muči. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o posljedičnoj gljivičnoj upali zbog agresivne antibiotske terapije.
Uzmite Canesten vaginalete tri večeri i kremu izvana.

sakica636

Postovani, mozete li mi objasniti sta znaci nalaz brisa : Ureaplazma manje ili jednako od 10 na 4- negativan. Da li se treba lijeciti ? POZDRAV

ljubicica88

Postovani, imam 24 godinenisam radjala,niti imala spontane ili artificijalne pobacaje.,Osjecala sam ponekad nelagodu u donjem stomaku,nadutost, sekret mi je znatno pojacan ,pogotovo prilikom seksualnog odnosa. Zbog bolova u donjem stomaku radila sam urinokultu,ona je bila uredna,dok mi je nakon uradjenih cervikalnih briseva izolovana ureaplasma spp. cfu je manji od 10 na 4.Direkni obojeni preparat je prikazao plocaste epitelne celije,dosta polimorfonuklearnih Le i grm pozitivnih bacila. Na bak podlogama nije doslo do porasta bakterija.Zzanima me da li je ovim mojim simptomima uzrocnik ureaplasma,da li je jedini put prenosa seksualni kontak?unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sakica radi se o količini od 10 na 4 bakterije. Svakako sugeriram terapiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako. Uzrok je spolni put. Smetnje su vjerovatno zbog ureaplasme.
Dakle savjetujem terapiju

sakica636

Ja se izvinjavam ali u mikrobioloskom zavodu sam pitala zasto nema antibiograma, rekli su da je to mala kolicina da bi se tretirala medikamentima i da zbog toga pise negativno. Isti odg.sam dobila od svog ginekologa. Ne znam sta da radim, da li mi vi mozete reci sta da pijem ? POZDRAV

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja osobno bih vam dao terapiju.

kimmy

Postovani, pocetkom leta imala sam urea i miko plazmu. Nakon dovicina, sam se izlecila iz drugog puta, sad sam negativna. Medjutim peckanje pri mokrenju ne prestaje. Ovo traje vec dugo, koristila sam ginofilius za floru, on mi pomogne, medjutim cim prestanem da ga koristim, uporno peckanje se vraca. Sta bi to moglo da bude? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite briseve mokraćne cijevi i urinokulturu, za početak.

IvanaPlava

Postovani.
Radila sam briseve i dobila sam nalaze da mi je Ureaplsma izolirana i Mycoplsama izolirana????
Sto to znaci,a briseve sam radila radi umijetne oplodnje

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To znači da imate upalu vrata maternice uzrokovan tim bakterijama.
Uzimat ćete terapiju vi i partner dok ne sanirate upalu.
Prije toga nema postupka.

Bojancica

Postovani,
Molim Vas za savjet. Na testiranju u okviru svih pregleda pre trudnoce otkrivena mi je ureaplazma u kolicini vecoj od 10 na 4. Muz je radio takodje testove i njemu je hlamidija negativna, micoplazma nije izolovana i ureaplazma nije izolovana, on je radio preko brisa uretre. Prije dvije godine sam takodje radila ove testove kao pripremu pred operaciju i na sve tri sam bila negativna. Sada je moja ginekologica prepisala terapiju za oboje Dovicin 5 dana po 2 kapsule (sensitive), Roximicin 2x1 i za mene neoprenaten forte vaginalete. Sta mislite o terapiji? Ja sam joj predlozila da ja opet odem na testiranje, obzirom da muz nema a da ne korstimo zastitu, a da ja prije dvije godine nisam imala, i da se nista od tada nije promenilo...ona kaze da treba da se lecimo, pa za 20 dana od kraja terapije da idem opet na testiranje, pa ako bude negativno, mozemo da pravimo bebu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se s terapijom i mišljenjem vaše ginekologice.

Dzenisa.d

pozdrav,bila sam kod doktora,radila sam cervikalne briseve na chlamidia trachomatis,mycoplasma,ureaplasma aerobi i anerobi.Ureaplasma pozitivan >10 na 4 cfu/spec. procitala sam ovdje da je to spolno prenosivo,pa me zanima kako to nastaje jer ni ja ni partner nismo imali s drugima odnose.imala sam prijevremeni porod u 6 mjesecu trudnoce pa me zanima mozel biti uzrok ova bakterija i moze li se prenijeti drugim putem osim spolno.unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je, spada u spolno prenosive bolesti.
Moguć je uzrok spontanih pobačaja, krvarenja u ranoj trudnoći isti tako i prijevremenog poroda.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 35
Naprijed