Mogucnost trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

! prema opisanom ne radi se o trudnoći. O mogućim uzroicima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janja šansa za trudnoćom postoji prema opisanom. Napravite test ako će vam kasniti menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klara prema opisnoj situaciji neće doći do trudnoće.

Kikica12345

Postovani doktore zadnji spolni odnos sam imala 2.9 bez zastite ali nije svrseno u maternicu, potkraj mjeseca sam dobila menstruaciju koja je trajala 6 dana kao uobicajeno ali nije bas kao i dosad kad mi budu prva tri dana veoma obilna, bila su prva dva i onda od 3 dana vec su pocele pomalo prolazit samo smedi iscjedak, ali i prije toga mi je par mjeseci trbuh nadut konstantno nekad se zna smanjit pa se opet poveca negdje predvecer, a sad u zadnje vrijeme su me poceli hvatati neki grcevi kroz maternicu i bolovi u gornjem abdomenu i stucavica me hvata svako nekoliko i nekakvu mucninu sam osjecala ali nije mi dolazilo da povratim ni nista, za nekih desetak dana bi trebala menstruacija doci ponovno, molim odgovorite sto mislite? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

!

Već sam vam pisala.. Trebala sam dobiti 8.10., ali menstruacija je nastupila tek 21.10. tek u malim količinama smeđe boje.. Tek je treći dan crvene boje, a danas već kao pred kraj.. Inače mi traje 6-7 dana.. Jel to normalno ili?!?

matija88

Pozdrav,

prvo isprike, ako je pitanje na krivoj temi.
Prilikom vađenja HCG-a iz krvi prvi puta, rezultat je bio 302,3 IU/L, nekoliko dana nakon toga, na ponovljenim nalazima HCG počinje naglo padati, da bi došao sve do rezultata 27,5 IU/L. Sljedeće nalaze radila sam dva tjedna nakon tih zadnjih nalaza, te je nalaz beta HCG-a bio <0,5 IU/L, ref. interval 0-5. Predstavlja li to negativne vrijednosti, ili? Je li potrebno obavljati kakve dodatne pretrage, obzirom da sam dobila upute od doktora da je sve uredno prošlo, odnosno da je došlo do spontanog pobačaja te da nije došlo do nikakvih komplikacija.

Unaprijed hvala, Matija

Dejan Šakoronja, dr. med.

! nije normalno. Sugeriram pregled i UZV.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Matija radilo se o biokemijskoj trudnoći a ne spontanom pobačaju. Slažem se s mišljenjem vašeg doktora.

MarijaMM

Poštovani,
Danas sam po neznam koji puta u životu čula od žena da nisu primjetile trudnoću do 3 mjeseca jer su imale redovite menstruacije.
Molim vas da mi objasnite kako je moguće imati "menstruaciju" do 3.,4. mjeseca trudnoće i kako uopce izgleda to krvarenje koje one zamjenjuju za menstruaciju?

inace imam 21 godinu, koristila sam oralnu kontracepciju (yaz) od 16-20 godine,napravila pauzu od 8,9 mjeseci i opet ih počela piti te sam sada na 4oj kutiji. Svaki dan ih pijem u apsolutno isto vrijeme, menstruacija dolazi na 4 bijelu tabletu i traje po 7,8 dana a ovaj mjesec 5. Dakle odnosi sa stalnim partnerom su uvijek od trudnoće šticeni oralnim kontraceptivom i prekinutim snošajem. nekoliko godina imam dijagnosticirane anksioznost i depresiju, GERB koji uzrokuje mučnine,PCOS i česte upale mjehura od kojih zna doci do bezbolnog mokrenja svakih pola sata.
Apsolutno neželim ostati trudna pa me dosta plaši činjenica da ne primjetim trudnocu 2,3 mjeseca do zakonskog roka pobačaja pa vas molim da mi objasnite kada postoji situacija za brigu te navedeni problem "redovitih menstrucija u trudnoci" jer mi konstantna zabrinutost stvara jako velike poteškoće i pogoršava stanje sa gerbom.
Molim vas za odgovor i zahvaljujem se unaprijed!

!

ok, hvala vam! Svakako ću napravit pregled!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marija M, nije moguće imati menstruaciju i biti trudna. Radi se o implantacijskom krvarenju, te krvarenjima u ranoj trudnoći. Ista ne izgledaju kao menstrualna niti po izgledu, obilimu krvarenja, niti po ritmičnosti u kojima se javljaju. Stoga te žene smatraju svako takvo krvarenje menstruacijom što ih zavara.
U vašem slučaju ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Kikica12345

Kakva krvarenja su moguca u trudnoci osim implantacijskog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko skroz ste neupućena. Oko 10 posto trudnica krvari u ranoj trudnoći, kod nekih nažalost dođe i do spontanog pobačaja.
Dakle implantacija je najrijeđi uzrok krvarenja u vrlo ranoj trudnoći.

Kikica12345

Postovani doktore, znam da postoje razna krvarenja zato i pitam da mi ih malo objasnite, je li mogu biti isti ko i menstruacija npr jako obilni i po 6,7 dana ili su nekakva oskudnija krvarenja ko iscjedak samo ili nesto tako? Hvala

Ne znam sta

Da li sperma (spermatozoidi) mogu proci kroz gacice te time da djevojka ostane trudna? (Momak svrsi sa strane, ali mozda koja kap dodje do djevojke iako je u gacicama)?
Ako je sperma bila na posteljini I sjedne se na to u gacicama, hoce li proci kroz gacice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kikica odgovorio sam vam: pročitajte malo postove. Ne da mi se nakon par pitanja od prije dan dva odgovarati na vaše istovjetno pitanje.
Prvo prevrtite malo po forumu a onda se javite ako bude nejasnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

NE znam da,nije moguće.

Ne znam sta

Iako su tada bili plodni dani? Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.