Mogućnost trudnoće?

hanikol

imam 51 godinu i u menopauzi sam ,krvarenja nema godinu dana da li mogu ostati trudna i da li još uvjek moram koristit kontracepciju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete ostati trudna i ne treba vam nikakva zaštita.

Maki22

Poštovanje doktore,
slučaj je sljedeći. Djevojka je zadnju menstruaciju imala 12.10., dok su joj ciklusi u zadnje vrijeme bili uglavnom 28 dana, a prosli ciklus je bio 26 dana. 20.10. imali smo 2 spolna odnosa, prvi je bio sa kondomom, ja sam svrsio u kondom, skinuo ga, a nakon toga je partnerica ustima takoreci ocistila penis.Nakon toga smo se obukli. Nakon nekih 2 sata ponovno smo imali odnos, partnerica me prvo oralno zadovoljavala, da bi nakon toga imali peting bez odjece nekoliko minuta, nakon cega smo stavili kondom i imali zasticen odnos. Sad me zanima je li moguce da je od prvog odnosa ostalo nesto sperme na penisu ili u cijevi pa da se tijekom petinga nesto dogodilo? Inace ju u PMS-u bole grudi, dok ovaj mjesec ju nisu boljele sve do danas, a sad joj kasni 2 dana. Hvala na odgovoru.

Suncica23

Postovani doktore,
Zadnja menstruacija mi je bila 1.11.Odnos sam imala 21.11.sutradan 22.11.na gacicama sam vidjela roze malo i kad god bih se obrisala ostajalo je malo na maramici trag..Tako isto i 23.11.i prestalo je.29.11.sam trebala dobiti menstruaciju ali nisam.To vece sam odma uradila test na trudnocu i pokazao je negativno znam da je rano ali eto uradila sam.Proslo je dva dana i opet nista odem kupim ponovno dva testa jedam uradim navece pokaze ponovno negativno,a drugi uradim ujutro i on pokaze negativno..4.12.sam otisla kod ginekologa na ultrazvuk pregledao me i nista nema na ultrazvuku ne vidi nikakvu trudnocu samo kaze da imam na desnom jajniku vodenu cistu.I on mi je radio test za trudnocu pokaze negativno.Dao mi je tablete da dobijem menstruaciju i da ih pijem 5 dana 3x1 svakih 8 sati.9.12.sam popila zadnju tabletu i nista se ne desava boli me stomak s vremena na vrijeme i kicma kao da cu dobiti ali nista se ne desava...10.12.sam ponovno radila test za trudnocu ujutro s prvom mokracom i pokaze negativno..Molim vas da mi vi iznesete svoje misljenje jer sam prelasena stvarno.Hvala vam.I izvinjavam se na dugom postu..

lavica31

Poštovani imam pitanje:
Već dugo ja i suprug radimo na bebi, radili smo puno nalaza vezanih na stanje jednog i drugog. Razmišljali smo i o MPO...ciklus mi je zadnjih godinu dana smanjen sa 28 na 26 dana. Posljednja M bila je 21.11.. Po preporuci lječnika koristili smo LH tračice, koje su 2.12. pokazale da predstoje plodni dani. Imali smo naravno odnose, i sad mene zanima po simptomima jel postoji mogućnost konačne trudnoće ili je to samo u podsvjeti: Dana 8.12. i 9.12. me grčilo u donjem dijelu trbuha, ali i ostale dane se zna pojaviti kao da ću dobit M. Sad već 2 dana imam osjećaj kao da mi u grlu stoji knedla, i svako malo kao da mi fali zraka i trebam duboko udahnut...jel postoji mogućnost?!? sad

Maki22

Da se ispravim..kod petinga su nam se dodirivali spolni organi ali nije bilo penetracije tijekom petinga

lavica31

Još bih napomenula, po mišljenju doktorice iz poliklinike gdje se rade MPO postupci, svi su nalazi uredni i već je po svemu sudeći trebalo doći do trudnoće, jedino što je malo smanjen AMH koji iznosi 6,3 pmol/L, HSG uredan, jajovodi prohodni.
Inače uvijek 2-3 dana prije dolaska M osjetim simptome, ciklus uredan na 26. Sad mi se ipak čini malo rano za znakove dolaska M, pa me zbunjuje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lavica sugeriram mpo postupak s obzirom na niski AMG.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mali prema opisanom svakako da neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lavica prerano je govoriti o trudnoći. Prvo nek vam izostane menstruacija a potom napravite test.

Maki22

Ispričavam se, mislio sam na 11 mjesec, a ne 10 doktore. Mislim da ste shvatili moju pogresku, jesam li u pravu?

mickey_minnie

Poštovani,

Imala sam nezasticeni odnos 2.11, no menstruaciju sam dobila 13.11 i sve je bilo u redu. Problem je sto sam negdje otprilike na sredini ciklusa, oko ovulacije, nakon sto sam skoro pala u nesvjest zbog manjka zraka u busu, sto je uslijedilo povracanjem, imala oko tri dana malo mrlja krvi. Par dana nakon tog događaja napravila sam test za trudnocu koji je rezultirao negativnim, ali sam trebala dobiti menstruaciju 9.12 (izracunano pomocu aplikacije, koja je u 90% slucajeva bila tocna) samo sto mi kasni 3 dana, skoro 4, sto se jako rijetko do sad dogadalo. Takoder su me grudi pocele boljeti i na trenutke osjecam bol u doljnjem dijelu leda, mao da cu dobiti.
Jeli moguce da sam trudna iako sam vec prethodno imala menstruaciju i test je pokazao da nisam trudna?

Zg1

Postovani,
Nezasticeni odnos sam imalaa 21oktobra 2dana nakon menstruacije,inace dobijam na 28dana, sledecu menstruaciju sam dobila 11novembra pracena jakim bolovima i 4dana.
sada sam dobila na 29dan menstruaciju koja je trajala samo 2dana i nije bilo puno obilna, da li imam razloga za brigu? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zg 1 ako ovaj mjesec niste bila spolno aktivna onda se ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Micky minnie napravite ponovno test na trudnoću ovih dana.

mickey_minnie

Znaci moguce je iako sam imala normalnu menstruaciju? Svakako cu napraviti test. Hvala na odgovoru

mickey_minnie

Znaci moguce je iako sam imala normalnu menstruaciju? Svakako cu napraviti test. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

T13

Pozdrav...
Naime prosla mjesecnica je bila 19.12.2016 i trajala je do 24.12.2016, ciklus inace traje 24-26 dana, skoro nikada nije isto.Zadnji odnos smo imali 04.01.2017 decko je ejakulirao prije odnosa, te smo sve detaljno obrisali, zatim smo imali nezasticen odnos, ali nije ejakulirao u meni.Postoji li mogucnist trudnoce?

Turk123

Pozdrav. Naime moja posljednja menstruacija je bila 26.12 i trajala.je do 31.12. Ja i decko smo imali po drugi put odnos 1.1. Koristili smp zastitu. Zanima.me postoji li mogucnost trudnoce jer osjecam neku promjenu u stomaku i stalno.krcenje crijeva? Unaprijed hvala

Nazad
1 ... 26 27 28 29 30 31 ... 36
Naprijed