neugodna bol u donjem dijelu trbuha

ivanaa16

To bi onda mogla biti upala jajnika ili nesto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno.

Borkii

Imam 17 godina i nisam imala spolni odnos.Mjesecnicu imam vec 3 i pol godine i nikada mi nije uredna,ne mogu pratiti njezein ciklus i ne znam kad ce doci osim ako nemam simptome koje ukazuju na njezin dolazak.Zadnja tri dana osjetim bolove pri hodanju u lijevom jajniku,nekada mi se dogodi da me svi dijelovi jako bole toliko da ne mogu hodat.Zanima me jel to samo prehlada buduci da sam se razbolila nedavno ili ima necega ozbiljnijeg?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu vam reći o čemu se radi jer previše stvari dolazi u obrzir. Vrijeme je da svakako posjetite ginekologa.

malisha

imala sam odnos danas, medjutim u toku penetracije me je pocelo boleti u donjem delu stomaka, svaki ulazak do kraja presece bol, na pocetku je bilo okej, i onda je u jednom momentu poceko da boli kad je bilo malo grublje, mislila sam da se napunila vagina vazduha jer mi se to desava kad je doggy style, medjutim posle me je bolelo i na ledjima kad sam bila... i morali smo da stanem, ja sam osecala kao da mi mehur neki stoji tu...medjutim ne... i kad sam stigla kuci videla sam malo razvodnjene krvi na gacama.(imam ranicu na grlicu i prosle godine sam imala upalicu vagine.)posle mi se i dalje osecaj takav blazi bol, kad se blago zakasljem ilikad naglo sednem u predelu rektuma me zaboli. i kad se napregnem na veliku nuzdu npr, tad zaboli... imam gasove, i tad mi nekako lakne cini mi se, bas sam se uplasila da nisam mozda nesto povredila , da li to moze da bude nesto ozbiljno i opasno??? hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se radi o ozljedi rodnice. Sugeriram apstinenciju od odnosa nekoliko dana.

malisha

Danas je blazi bol svakako, osecam vise kao upalu misica i nadutost, a boli kad pritisnem taj deo ispod pupka malo dublje i jace. Mislite li da nema potrebe da idem kod ginekologa?
zabrinula sam se jer sam imala odnos par dana pre i sve je bilo normalno, zato je me je uplasilo. Mnogo pre me je znalo zabolet, kad se odnos oduzi onako bas ili kad je grubo, a ovo sad nije bilo mnogo dugo, ali jeste bilo malo grublje, zato me je zabrinulo... hvala vam sto ste azurni na sajtu , tu ste da nas upozorite/ smirite/ posavetujete......
i izvinite na smetnji...pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate za sada na pregled. Ako smetnje se ponovno jave ili se intenziviraju tada posjetite ginekologa.

malci1912

Poštovani.
Moju djevojku zanima to sto je prošli mjesec ujutro i ovaj mjesec poslje podne imala jake bolove u donjem dijelu trbuha i ovaj mjesec laganu bol u donjem dijelu leđa i danas je bila kapljica slična boje krvi i grudi je bole na lagani stisak. Pa nas zanima dali se radi o trudnoći a odnos je bio 26.3 a cikluse ima oko 27 dana ili o nekoj upali ili cisti ili necem slicno. Ako mislite da se radi o trudnoći kada se moze napraviti test.
Unaprijed hvala lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne mogu znati o čemu se radi. Previše ste stvari nabacali u postu. Test najranije u vrijeme očekivane menstruacije.

mirela001

Poštovani,
inače imam problema sa spootingom svaki mjesec par dana prije ciklusa. danas mi je počeo, na wc papiru se vidi svjetlo smeđe i bila je mrvica tamne krvi, osijećam nadutost i blone grudni na dodir, i to mi je sve normalno prije ciklusa ali danas na momente imam srednje jačine bolove u lijevom donjem dijelu trbuha, predvečer sada su sve jači. dali imam razloga za zabrinutost pošto radimo na bebi a lijevi jajovod je u redu, a desni nije? inače nemam problema sa bolovima u pmsu
puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Uskoro će vam krenuti menstruacija.

Ivanajo

Imam stavljenu bakarnu spiralu koja nije hormonska, zanima me da li to moze da ima veze sa jakim bolom u donjem delu trbuha prilikom velike nuzde?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sam uložak svakako nije uzrok te boli. Sugeriram pregled i UZV da se ustvrdi da se ne radi o cisti, miomu ili upali jajnika.

johnnyboy

Poštovani, već mjesecima imam bolove u donjem dijelu leđa i desnom jajniku. Unazad dva mjeseca pojavljuju se bolovi i u lijevom jajniku. Sve to prati mucnina i bol ne prolazi. Urin uredan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu reći o čemu se radi. Bolovi u maloj zdjelici mogu biti od ginekološkog, mokraćnog, probavnog, vaskularnog sustava.
Koji je uzrok kod vas, ne mogu znati. Obratite se za početak na ginekološki pregled i UZV.

plavalaplava

Poštovani,imala sam zaštićeni spolni odnos 12.7 za vrijeme neplodnih dana. Nakon što je dečko svršio izvan mene, obrisao je penis,te ga nakon pola sata stavio u mene te odmah izvadio. Je li moguće da je još sperme ostalo na penisu? Sada osjećam povremenu bol u donjem djelu trbuha te je trbuh tvrd. Nedavno sam imala upalu mjehura,ima li to kakve veze? Što da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su neplodni dani onda neće doći do trudnoće. U protivnom postoji mala šansa.

katy92

Postovani, od sinoc imam pulsirajucu bol u donjen desnom dijelu trbuha,bol u krizima, zadnja menstruacija mi je bila 9.7,i imam osjecaj kao pred menstraciju.O cemu bi se moglo radit? Da napomenem zadnji papa nije bio u redu dobila sam antibiotike i vaginalete,te sutra ponavljam papu. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam o čemu se radi. Možda o upli jajnika, ovulaciji ili sl.