neugodna bol u donjem dijelu trbuha

Tina1997

Zaboravila sam napomenuti da imam česte bolove u području vagine, ko da me nešto pika unutra.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da su simptomi vezani uz pms.

znaatizeljnaa

Poštovani,
prošle godine u 3. mjesecu krenula sam s uzimanjem mini pilula Cerazette. Redovita s uzimanjem i jako dobro sam ih podnosila. Gin. mi ih je prepisala nakon sto sam bila na AB. Ove godine u 3. mj. sam propustila jednu tabletu jer nisam zbog posla uspjela otici po novu kutiji pa sam odlucila mj. dana (bez pregleda) ''odmoriti'' od pilula. Nakon 10-14 dana sto vise nisam pila pilule (moram napomenuti da od dana kada sam ih krenula uzimati, nastupila je jedna menstruacija, i do dana danasnjeg vise nijedna) imala sam nezasticeni odnos sa suprugom koji je zaboravio da vise ne uzimam pilule i stvar se otela kontroli. S obzirom da toliko dugo vremena nisam imala menzis i da nije bilo ovulacije, zanima me, je li moguce da je odmah nastupila ovulacija i da je doslo do trudnoce? Za sada od simptoma imam samo lagane bolove slicne PMS-u, ali za razliku od prijasnje dvije trudnoce koje su zapocele jednako,ne osjecam da me bole grudi ili da rastu..???

Zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da napravite test na trudnoću. Svakako je moguća ovulacija u međuvremenu.

znaatizeljnaa

Zahvaljujem na odgovoru, jutros me obradovao menzis.. happy)

sz123

poštovanje,
menstruacija mi kasni 4 dana, test na trudnoću je negativan(odnos sa prezervativoam) osjecam povremenu bol u donjem dijelu stomaka kao kod menstruacije, prije 15 dana sam prestala piti antidepresive, da li to ima veze s kašnjenjem menstruacije i da li je potreban odlazak ginekologu?
hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je to mogući uzrok a bolovi su vjerovatno pred menstruaciju.
Pričekajte kroz par dana da nastupi menstruacija.

sz123

dakle trudnoću mogu isključiti s obzirom da je test negativan i da je odnos bio s prezervativom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

sz123

Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivanaa16

Postovani!
imam uzasne bolove u lijevom jajniku, a povremeno i u desnom. s time da mi je zadnja menstruacija bila 22.12.2015. i sad za 3 dana ocekujem sljedecu. no, s time da smo 6.1 decko i ja imali analni seks, a nije bilo nekih dodirivanja sa vaginom. bilo je i diranja sa rukama, ali ja nisam 100% sigurna da su ruke bile ciste. citala sam po internetu i forumi dosta plase s trudnocom, makar nema nnikakvis sansi da bi ja ostala trudna jer nije bilo odnosa i nije svrsio u mene. a sad ne znam dali su simptomi PMS-a jer me boli kraljeznica, nemam apetita, mucnine ponekad imam i ponavljam bol u lijevom jajniku i ponekad u desnom, pojacano je mokrenje bez peckanja ili krvi... nadam se menstruciji makar formuni jako plase...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom rekao bih da se radi o pms-u. No ako se smetnje nakon menstruacije ne smire javite se ginekologu.

ivanaa16

Napomenula bi da sam si bas oko 6.1. najvj prehladila mjehur jer sam imala mokre carape u cizmama par dana a zapao je snijeg. I imam takoder cistu na jajniku.. i pocela mi se gaditi hrana i ne mogu po noci spavati. Pa bi htjela da mi tono potvrdite da li je 100% da nije rijec o trudnoci??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam rekao. Nakon krvarenja ginekologu.

zekoslav712

Pozdrav!

Prije tjedan dana sam imala nezasticeni odnos s deckom i on je svrsio u mene. Inace uredno pijem Diane 35 vec pet mjeseci. Menstruacija mi je zavrsila dva dana prije nezasticenog odnosa te sam s prvom tabletom iz blistera zapocela u ponedjeljak. Jucer i danas osjetim blagu bol u jajnicima (pretpostavljam da su jajnici),a od sinoc ucestalo mokrim i pece me pri mokrenju. Zanima me je li bol u jajnicima povezana s mjehurom ili bi se moglo raditi o trudnoci? Do kraja blistera imam jos 11 dana i pomalo sam zabrinuta jer mi je to bio prvi neprekinuti snosaj otkad pijem pilule.

Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako redovito uzimate pilule. Mogući uzrok ste i sama naveli.

ivanaa16

Oprostite na smetnji, opet ja...
Dakle, danas je prvi dan menstruacije i nije kasnila, uvijek mi je redovita i jako obilna .. S toga da sam imala 2 dana prije bijeli grudicasti iscjedak ali jako slabi.. No uglavnom danas je i menstruacija bila slaba, smedo-crvene boje. Ali je kroz cijeli dan bila tek tolko. I jos uvijek osjecam jaku bol u lijevom jajniku, i dosta cesto mi je pritisak u mjehuru, a ne mogu na pisanje. Ne znam da li je to zbog prehlade, upale jajnika i citala sam o laznoj menstruaciji. Kolike su sanse o laznoj menstruaciji?

ivanaa16

Danas se pojavio i proljev, ali je jos uvijek slaba menstruacija smedje-crvena... ali u svakom slucaju vise crvena..
sto to sve znaci?? jako sam uplasena i molila bi vas odgovor na ovu i jucerasnju poruku..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.