ureaplasma

marta ivana

Poštovani

U 14 sam tjednu trudnoće, te mi je nakon uzimanja briseva nalazom utvrđena "porasla ureaplasma urealiticum u niskom titru". Ginekolog mi je preopisao kao terapiju azitromicin sandoz i to po dvije tablete od 500 mg, tri puta, u razmaku od tjedan dana. Budući da ne osjećam bilo kakve tegobe, te budući da do sada nisam pila nikakve lijekove, a ovo mi je prva trudnoća izuzetno sam zabrinuta za utjecaj tableta na plod. Zanima me, a s obzirom na koncentraciju navedene bakterije je li ova terapija antibioticima nužna, koji su rizici uzimanja iste za plod, koje su posljedice za mene i za plod ukoliko ju ne budem koristila, te koju trapiju je uputno da suprug koristi.

S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte svog ginekologa. Suprug mora koristiti istovjetnu terapiju.
Navedeni antibiotik dozvoljen je u trudnoći.

mialoo

Poštovani,
zbog žućkastog i obilnijeg iscjetka gin me poslao na bris, PAPA test je uredan.
No, ono što me zabrinjava što je na uputnici za bris pisalo samo CB,aerobi; dok sam ja mislila da će mi raditi kompletne pretrage na klamidiju, ureaplasmu.. dakle, zanima me da li se to podrazumijevaju kompletne pretrage? te ukoliko će nalaz briseva biti u redu znači li to da nemam razloga za brigu ili ipak postoji mogućnost da postoji neka bakterija na koju se nije radila pretraga? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu vam napravljeni kompletni brisevi. Fale vam uteaplasma, mikoplasma i klamidija.

melanimelem

Poštovani doktore, nakon što mi je ustanovljen CIN1 putem papa testa, obavila sam kolposkopiju i nalaz je uredan, te moram ponoviti papa test za 6mj. Prije par dana sam pravila cervikalne briseve i nalaz je pozitivan. (Porasla fiziološka flora. Nije nađena CHLAMYDIA TRACHOMATIS, U uzgoju brisa: Nije porasla MYCOPLASMA spp., a porasla je UREAPLASMA UREALITICUM U N.T. ) Ginekologinja mi je propisala doksiklicin belupo (pijemo i ja i moj partner iako nikada nismo imali odnos bez zaštite, pa mi nije jasno zašto on mora) Možete li mi pobliže objasniti o čemu je riječ i hoće li se to odraziti na moju kasnije željenu trudnoću i zdravlje?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lijepo pročitajte sva pitanja i odgovore u svezi ureaplasme pa mi se onda javite ako vam još nešto nije jasno.
Potrošite terapiju oboje i onda napravite kontrolne briseve.

melanimelem

Zanima me od čega je nastala ta bakterija, ako ja i moj partner smo jedno drugome prvi i nikada nismo imali odnos bez zaštite? Ja nemam nikakvih simptoma (peckanje, svrbež, iscjedak)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prijenos je spolnim putem, a na vama je dalje da smislite kako je dospjela u rodnicu i u vrat maternice.

bonvivan

Poštovani, imam problem i nadam se da mi možete pomoći savjetom.
Naime, u novembru mi je na cervikalnom brisu pronađena Ureaplasma urealyticum u koncentraciji < 10 na 4. Moj partner je imao sterilan bris uretre. Rijetko smo imali odnose, a kad jesmo uz dodatnu fizičku zaštitu. Oboje smo koristili sledeću terapiju po mom antibiogramu: dovicin 7 dana (2x1) i onda jednokratno 1g sumammeda, pa naredna 2 dana još po 500 mg. Ja sam koristila i vaginalete Neo penotran forte.
Ginekolog mi je preporučio kontrolu 7 dana posle završene terapije, ja sam je odradila posle 15. Nalaz brisa je bio negativan, bakterije nije bilo.
Onda kreću muke, od antibiotika mi je pao imunitet, namnožio se Enteroccoccus faecalis, liječila se Panklavom (625 mg). Pošto pijem Diane 35, u kontraindikaciji sa antibioticima, nastale su mi 2 ciste na jajnicima.
Dalje, na kontrolnom ultrazvučnom pregledu je utvrđeno da su ciste otišle, svi brisevi vaginalni i cervikalni bez bakterija i gljivica, ali vaginalni sekret III b grupa. Opet dobijam uput za Ureaplasmu i nažalost, opet je tu, ovaj put u konc. >10 na 4.
Na antibiogramu stoji da je osjetljiva (S) na sve nabrojane antibiotike. Moj dr kaže da opet uzimam istu terapiju, nije naglasio koliko čega, ali opet prvo Dovicin , pa sumammed. Počela sam piti i hvaljeni sirup Chlamycin, firme Flora medical iz NOvog Sada, koji je preporučen kod upornih urogenitalnih infekcija.
Dalje, mislila sam ovaj mjesec preskočiti jedan blister kontraceptiva zbog terapije koja mi slijedi, da se ne bi ponavljala priča sa cistama. Je li to ok?
Imate li neki savjet kako se izboriti sa ovom napasti, jer očigledno da je jako uporna i dosadna? I šta još koristiti za jačanje imuniteta, da se druge bakterije ne bi prenamnožile dok liječim ureaplasmu?
Oprostite na preopširnom postu. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete preskočiti ovaj mjesec diane.
Terapiju treba ponoviti antibioticima koje vam je preporučio ginekolog.
Nažalost radi se o dosta rezistentnoj bakteriji i česte su opetovane terapije.

bonvivan

Hvala Vam na brzom odgovoru.
Još jedno pitanje, koliko dana trebam piti Dovicin 2x1, jer mi gin nije naglasio? A koliko sumamed od 500mg?
Posle koliko vremena je najbolje odraditi kontrolni bris posle terapije da ne bi bio lažno negativan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

10 dana. Nakon najmanje dva tjedna od popijene terapije.

lotus12

Postovani,

U cervikalnim brisevima izolovana mi je Ureaplasma urealyticum veca od 10 na 4. Prvotna terapija bila je azythromicin u jednokratnoj dozi 1g za oba partnera nakon koje su mi se u roku od 24 sata javili bolovi u predjelu jajnika i iznad pubicne kosti a koji su se sirili u krsta. Ponovo odlazim ginekologu koji mi potom prepisuje terapiju eritromicin 500mg, 7 dana 3x1 na svakih 8h. Bolovi su i dalje prisutni. Ultrazvucnim i palpatornim pregledom nisu ustanovljena zadebljanja, medjutim palpatorno sam bila osjetljiva na pomenutim mjestima. Mozda je vazno za napomenuti da endometrij 5 dana pred ocekivanu menstruaciju iznosi 15,4 mm. Doktor ne iskljucuje eventualnu trudnocu s obzirom da se desila kvalitetna ovulacija. Moja pitanja: Da li je navedena terapija uopce adekvatna? Da li uporni bolovi ukazuju na jaku upalu s posljedicom zacepljenja jajovoda ili mozda ipak na pocetak trudnoce? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je adekvatna i ne smeta ranoj trudnoći. Pričekajte još koji dan pa ako vam izostane menstruacija napravite test.

Sencarica

Poštovanje.
Trudna sam 25tj i radila sam briseve i ustanovilo se da sam sterilna na ureaplasmu.
Ovako piše:
Ureaplasma urealyticum je izolirana 1O/5 CFU/ml
S eritromicin
S azitromicin
S klaritromicin

Da bi meni moj primrni ginekolog rekao da nema razloga za brigu, i da to večina trudnica ima, i da njega čudi ako koja dođe bez toga... Tražila sam antibiotik ili vaginalete, jer sam uistinu zabrinuta, a on je rekao da se savjetujem sa ginekologom koji mi vodi trudnoću (bolnica Sveti Duh)

Što da radim ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste sterilna na ureaplasmu nego ste pozitivna na ureaplasmu. Trebate uzeti antibiotik svakako da se sanira upala vrata maternice.

melanimelem

Da li je moguć uzrok kašnjenja menstruacije (već 5.dan) - (inače ciklus traje 30-35 dana) zbog terapije antibiotikom doksiciklin zbog ureaplasme? Odnos nisam imala od 7.12. Poslije toga sam imala dvije normalne menstruacije kao i uvijek. Sada mi već 5 dana kasni uz sve simptome i od jučer me jako bole bradavice što nikada prije nije toliko izraženo bilo. Skroz sam zbunjena!

melanimelem

Još moram nadodati, kako sam već tjedan dana užasno naduta i osjećam se kao da ću eksplodirati od napirenosti. A sa lijekovima sam prestala prije 3 dana!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i vrlo vjerovatno da je to uzrok kašnjenja.

melanimelem

Nadam se. Mislila sam napraviti test, osim ako je to suludo?

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 35
Naprijed