ureaplasma

bumbarić

pozdrav...
trudna sam i dobila sam nalaz briseva i ureaplazma mi je izolirana. dobila sam makromicin 3 tablete i doktorica je zatrazila terapiju i za partnera.
on trenutno pije klavocin 1000 mg zbog upale zuba.
dali smije piti i taj makromicin ili treba cekati neko vrijeme.?
unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako neka prvo završi s Klavocinom a onda nek krene s Makromicinom.

Messi

Poštovani!

Radila sam briseve i dijagnosticirana mi je ureaplasma (10 000, niski titar). Pošto se suprug i ja spremamo za MPO zanima me na koji način je najbolje liječiti to?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antibiotikom. Ne smije je biti nimalo ako idete u postupak.

anchicahr

Postovani,

koristim gynophilus. koliko treba vremena proći nakon korištenja vaginalnih probiotika da bih uradila briseve?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne previše. Nekoliko dana.

cecilija84

Postovani dr, naime moj decko je radio bris i izolovana mu je ureaplasma. Dr mu je prepisao terapiju Doksiciklin 15 dana po dvije tablete, koju sam i ja ispostovala. Nakon zavrsene terapije doksiciklinom uradila sam nalaz brisa, koji je negativan, Poslije toga po preporuci doktora popili smo jos terapiju sumamed 3 tablete, za svaki slucaj. I nakon zavrsene terapije sa sumamed tabletama imali smo nezasticen odnos, i decko je posle 3 dana osjetio svrab u predjelu testisa, ja nemam nikakve simptome. Sta moze biti uzrok tom svrabu, moji nalazi su negativni. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ima gljivičnu infekciju vanjskog spolovila.

g2409

Poštovani, trudna sam 12 tjedan, izolirana mi je ureaplasma 10 na 3. Koristila sam vaginalete i dalacin vag. kremu, jednan dan vaginalete, drugi dan kremu i tako 7 dana.
Rekao mi je ginekolog da mi ne treba antibiotik. Mene zanima da li se treba liječit suprug i dali se smiju imati odnosi, pošto mi ginekolog ništa nije rekao, a ja zabrinutahappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos sa zaštitom da se ista ne razmnoži u većem broju.

g2409

Hvala na odgovoru. Zanima me da li postoji kakva terapija za muza ili cemo morati do kraja trudnoce imati odnose s zastitim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da postoji. Nek se javi svom liječniku obiteljske medicine za terapiju( azitromicin ili doksiciklin)

kimmy

Postovani, imam veliki problem sa urea i miko plazmom koje vucem vec 7 meseci. Saznala sam na vreme cim sam ih dobila zbog simptoma pečenja dok mokrim i zuckastog sekreta. Pre 5 dana popila sam 4 turu antibiotika(ciprocinal i visiren prema antibiogramu) i osecaj jakog peckanja pri mokrenju se vratio. Tu je i pojacan sekret. Znaci nisam uspela da ih ubijem opet! Od letos sam koristila dovicin i vibramicin pa dovicin pa ovo poslednje. Nista ne pomaze. Sve vreme pecka pojacano. Nemam odnose od letos, znaci nije ping-pong efekat. Imala sam 10 na 5, poslednji put 10 na 4. Cekam po mesec i po dana pa se testiram zbog laznih rezultata. Jacam imunitet, pila sam i hlamicin, uvela bazniju ishranu zbog kandide koju sam imala spolja, i izasla mi je na jeziku i noktu, ostala je sad samo na jeziku, ostale sam izlecila. Sve od antibiotika koje pijem ali ne pomazu. Postala sam rezistentna na tetracikline, pa sam pila poslednji put ofloksacine. Mnogo me plasi sto antibiotici ne deluju uopste. Znam da je uporna ali ljudi obicno izlece posle 3 ture antibiotika, ja ni posle 4. Znaci za mesec dana cu 5 turu! Radila sam i urinokulturu, sve je u redu, papa test kolposkopija u redu, 2 grupa sekreta. Nema kandide. Bila sam opširna ali cu izludeti, mislim da se nikada necu izleciti a vreme prolazi. Proemenila sam par ginekologa, i sve uzmu antibiogram i daju lek, sta jos moze da se uradi? Sta mi preporucujete jos? Sta da radim? Hvala unapred na odgovoru! Izvinjavam se sto sam bila preopsirna! Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preporučam da koristite azitromicin kroz šest dana.

kimmy

ali rezistentna sam na azitromicin, nije bakterija osetljiva na njega.Da li treba da napravim neku veću pauzu pre nego što se opet testiram da odmorim organizam od antibiotika ili ne? Da li znate šta jos može da doprinese izlečenju osim antibiotika? Kad stavim ginofilius, peckanje se skroz smanji, cim prestanem da ga stavljam, sve se vrati. To nikako ne razumem, verovatno laktobacilusi nadjacaju lose bakterije ure i miko plazme, pa cim prestanem da stavljam, ove pobede ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite laktobacile duže vrijem. Probajte uzimati i beta glukan.
Lokalno možete probati i Vagisan vaginalete.
Napravite pauzu od testiranja kroz tri tjedna pa ponovite bris.

Joy123

Pozdrav.
Molim za pomoć. U 36.sam tjednu trudnoće. Danas sam dobila nalaz brisa cervixa. Kaže ovako:
Nalaz pozitivan!
U uzgoju brisa:
porasla MYCOPLASMA HOMINIS U VISOKOM TITRU
porasla UREAPLASMA UREALITICUM U VISOKOM TITRU

Ako mi možete malo pojasniti taj nalaz budući da mi doktorica radi tek u ponedjeljak drugu smjenu a trebam odgovore.
Koliko je opasan ovakav nalaz u ovom stadiju trudnoće?
Što znači "porasla u visokom titru"?
U početku trudnoće imala sam ureplasmu i izliječila ju, kako to da se vratila?:I koja je razlika između ureaplasne i mycoplasme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se iste bakterije vraćaju. Vjerovatno se nije partner liječio. Savjetujem Azitromicin i terapiju lokalno u vidu vaginaleta.

Joy123

Molim vas recite mi mogu li te bakterije na bilo koji način u ovom stadiju trudnoće ugroziti ili naškoditi bebi?
I što ukoliko dođe do prijevremenog poroda a bakterija još ostane?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da dođe do otvaranja vrata maternice kao i do korioamnionitisa.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 35
Naprijed