Da li je moguće da sam ipak trudna?!

coje89

hvala na savetu...al meni je test bio negativan a ne pozitivan...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana coja, krivo sam vidio. Nehotice sam previdio da je samo jedna crtica pozitivna a ne dvije.
Ako je tako čemu zabrinutost, ne radi se o trudnoći, al posjetite ginekologa da se napravi uzv.

dunjci

I ja zelim da postavim jedno pitanje, isto sam imala dva dana pojacano lucenje onog braon, i nakon dva dana pocela sam da povracam menstruacije nema vise. Posle nedelju dana sam imala odnos sa momkom i prokrvarila sam i to je poslednja krv koja je izasla iz mene. Mucnine traju vec dve nedelje jos nisam kupila test nekako me je strah sta ce on pokazati. Help meee!

Ela1980

Postovani..
Imala sam odnos prije 8 dana.Danas sam dobila menstruciju,22 drugi dan kako sam imala?Da li ipak postoji mogucnost da sam trudna?

Ela1980

i da dodam da nemam nikakvih drugacijih bolova niti promjena.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana dunjci smetnje su nespecifične. Ako vam kasni menstruacija, savjetujem test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ela, ne postoji.

vanjab

Zbunjena sam. Imala sam menstruaciju, nakon 4 dana sam ponovo pocela malo krvariti, uradila sam test za trudnocu bio je pozitivan. Otisla kod ginekologinje rekla je da mi jos nista ne moze reci, da je prerano. Nakon toga sam uradila jos dva testa, prvi nakon dva dana i drugi nakon tri dana, svi su pozitivni, ali crtice su svjetlije a ne tamnije. dakle moje pitanje glasi kako dani prolaze da li je normalno da je druga crtica sjetlija a ne tamnija?

Annandy

Postovani...imala sam redovnu menstruaciju, na dan kada je i trebala doci, ali je bila nekako cudna...prva dva dana sam imala normano krvarenje, koje je prestalo a zatim sam svakodnevno imala nekakav cudan smedji iscjedak koji traje i danas, deveti dan od pocetka menstruacije...imam bolove u donjem stomaku i ledjima, kao i malo povisenu tjelesnu temperaturu 37,3....sve to mi ne bi bilo cudno, da moje menstruacije inace ne traju po najvise 6 dana, sa bolovima samo prvog dana...menstruaciju dobijam vec 10 godina i uvijek po istom pravilu, redovno i sa istim simptomima i trajanjem...zanima me da li ipak postoji mogucnost da sam trudna, iako sam imala takvu vrstu krvarenja...hvala unaprijed...

mmo_16

Poštovanje, imam neredovite cikluse i liječena sam Duphastonima.. to je bilo u drugom mjesecu ove godine,pila sam ih tri mjeseca i ciklus se unormalio..prije 10 dana liječnica mi je ponovno prepisala duphastone,zbog neredovitih ciklusa.. u nedjelju sam popila zadnji, ali i dalje nema naznaka menstruaciji... u međuvremenu sam imala bliske kontakte s dečkom ali nije bilo penetracije..sada sam zabrinuta, zbog toga što još uvijek nisam dobila menstruaciju..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana annandy mislim da se ne radi o trudnoći. Napravite test za svaki slučaj.radi se vjerovatno o upali u ginekološkom sustavu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana menstruacija obično nastupi od 7 do 10 dana nakon zadnje popijene tablete.
Ne radi se o trudnoći. Ona se ne prenosi bliskim kontaktom već spolnim odnosom uz ejakulaciju u rodnici.

vanjab

Zasto meni nista odgovorili na pitanje? Da li je normalno da nakon ponavljanja testa nakon par dana crtica bude svetlija, a ne tamnija? Dakle ipak je tu, ali svetlija od prethodne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam vjerovatno na drugom mjestu. Ne postavljajte pitanja na sto mjesta.
Napravite beta hcg iz krvi. Mislim da se ne radi o trudnoći.

marija551

Postovani,
Zadnjih pola godine menstrualni ciklus mi se iz mjeseca u mjesec produljivao s time da ja zadnja menstruacij dosla 34 dan. Inace nekad prije je bila uvijek 29.dan. Ova menstruacija mi nije dosla tocnije 38.dana ciklusa ujutro sam napravila test na trudnocu i bio je negativan. Isti taj dan otisla sam ginekologu koji mi je napravio unutarnji uzv i rekao da nisam trudna i da imam policisticne jajnike. Spomenula sam mu i da sam.imala lakse bolove u donjem dijelu trbiha posljednjih dana i da mozda idem cesce mokriti nego inace i da sam primjetila da me par puta prilikom mokrenja i nakon pratio neki osjecaj zarenja. Tada je zakljucio da se radi i o upali mjehura. Dao mi je provera tablete da pijem 5dana te uz to antibiotik za upalu mjehura. Moje pitanje je slijedece: obzirom da mi je danas vec 44 dan ciklusa i danas sam popila zadnju tabletu provere kada da ocekujem menstruaciju i mogu li trudnocu potpuno iskljuciti? Inace imala sam 3 odnosa sa prezervativom prije 38.dana ciklusa.
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Marija.
Menstruaciju trebate očekiati nako 7-10 dana od popijene zadnje tablete Provere. Ne radi se o trudnoći.

sultanijaXD

Poštovani, bila bih vam zahvalna kad bi mi odgovorili na par pitanja..
Dečko mi živi u drugom gradu i imamo spolne odnose samo jednom mjesečno. Pilule radije ne bih pila (barem ne još), a kao zaštitu koristimo kondom i prekidamo snošaj, dakle ne ejakulira u mene iako ima kondom..Pitanje je koliko je to dobra metoda zaštite od neželjene trudnoće?
Čula sam da postoje ovale koje se stavljaju u rodnicu 15-30 min prije odnosa. Zanima me kako djeluju (nuspojave), koliko su sigurne, i da li se mogu kupiti na slobodno?
I treće, prijateljica je imala nezaštićeni odnos za vrijeme trajanja menstruacije, tj. 5 dan od početka krvarenja (po svakoj logici to razdoblje spada u neplodne dane zar ne, ako su menstruacije redovite 28-30 dana), međutim sada joj kasni par dana, je li ikako moguće da je ostala trudna tada?
LP

leptirica118

Poštovani,
imam 18 godina i pila sam Yaz pilule mjesec dana,ali imala sam puno nuspojava od njih ( vrtoglavice,nesvjestice,mučnine,suhoće usta i slično) pa sam nakon zadnje placebo prestala piti jer mi je doktorica tako rekla. Međutim,meni još uvijek bude loše,bude mi muka,najčešće ujutro i vrti mi se u glavi,ali menstruaciju sam dobila,a i bez obzira na pilule sam koristila i kondom i prekinuti snošaj...znači da mučnina ne može biti od trudnoće,jel tako??
Može li to biti od pilula jer sam ih naglo prestala piti? Ne pijem ih već 7 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sultanija
1. Metodu koju koristite je dobra i dovoljna i relativno sigurna.
2. milsite vjerovatno na patentex oval, Radi se o vaginaletama spermicidnog djelovanja. Stavljaju se u rodnicu najmanje 10 -tak minuta prije odnosa. Djelovanje im je oko 2 sata. Radi se o relativno dobrom kontraceptivu, te ga smiju koristiti žene koje ne mogu zbog nekog razloga koristiti pilule. Cijena im je oko 80- tak kuna
3.ako su joj ciklusi redoviti, radi se o neplodnim danima , i nije trudna. Uzrok treba tražiti negdje drugdje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nije od pilula. Pilule (aktivne ) prestali ste uzimati pred 7 dana. Davno su eliminirane iz tijela. Savjetujem da se javite svom doktoru opće medicine.

Nazad
Naprijed