Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana upitnik. Nikako se ne radi o trudnoći. Ne brinite. Dobro ste postupili pred 2mjeseca.

saresa

poštovani;
rodila sam prije osam mjeseci,nakon poroda ne koristimo zaštitu,samo prekinuti snošaj.7.5 dobila sam zadnju menstruaciju koja je došla točno i bila normalna,3 dana jaka a 4.smečkasti iscjedak.par dana nakon toga primjetila sam vlažnost i obilniji vodenasto-lagano bijeli iscjedak,nego inače.uz to,osječam bolove/grčeve u doljnjem dijelu trbuha isto kao da ću dobiti menstruaciju i umorna sam.ne znam da li da to sve pripišem stresu,umoru zbog male bebe i da li sam sve to umislila čitajuči forume ili postoji šansa da sam stvarno trudna,budući da sigrno znam da nisam imala ni jedan spolni odnos "do kraja"?da li da radim test?molim vas za odgovor,hvala

Poštovani, posljednju menstruaciju sam imala 16.4, posljednji ciklusi su: 31, 28, 27, 31.
Imala sam spolne odnose 26.4, bez zaštite, ali partner nije ejakulirao u mene te 28.4 i
30.4, na početku bez prezervativa, a onda sa, odnosno partner je imalo prezervativ
pri ejakulaciji.
S obzirom da sam menstruaciju trebala dobiti u ponedjeljak, 14.5, a još uvijek nisam,
brinem se da li je ipak moglo doći do trudnoće, s obzirom da su to bili vjerojatno plodni
dani, a postoji mogućnost da sjemene tekućine ima i u predejakulatu. Već 3 dana imam
bolove u donjem dijelu trbuha, posebno lijevoj strani i leđima, kad sa ću svaki čak dobiti,
ali nikako...

Zahvaljujem na odgovoru, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana saresa, ne radi se o trudnoći, već o upali u rodnici. Savjetujem da se javite na pregled da vam se da terapija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sunce ako ste sigurni u sve napisano i ako nije došlo do ejakulacije ne znam zašto brinete. Pričekajte menstruaciju, doći će kroz koji dan.

melina25

imam bebu od 6 mjeseci i dojim je..menstruaciju sam dobila kad je beba imala 4 mjeseca i prethodna 2 ciklusa su mi bila uredna..ovaj menzes mi kasni,,odnose sam imala uz prekinuti snosaj..test za trudnocu sam radila i negativan je..da li je moguca trudnoca ili je nesto drugo u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Nakon poroda obično ciklus nije redovit i često kasni. ne brinite.

prpanis

postovani imao sam odnos sa curom u njezinim plodnim danima,nismo koristli zastitu i prije ejakuacije bi ga izvadio van da se smiri i nastavio tapat da bude dugo i ljepo,2-3 puta sam doso blizu ejakuacije,al ne preblizu, tipa ono jos 10 sekundi i svrsio bi,i onda ga samo stisnem i malo smirim i sve okej,idemo dalje,na kraju nisam uopce ni svrsio... koje su sanse da je trudna??

xperia

Postovani Doktore pomagajte,situvacija je sljedeca imao sam sa curom odnos prije 3mj naravno sa zastitom i sve po PS
i taj put joj je kasnila menstruacija 4,5 ,dana.zadnja 2 mj stalno je pod stresom zbog faxsa i punooooo je plakala bila nervozna i opet joj je kasnila.
pa me brine jeli to razlog kasnjenja a i mnogi govore da se može biti u drugom stanju i imati menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani prpanis, šansa svakako postoji. Nakon svake ejakulacije u penisu ostane dosta sperme, dovoljne da dođe do trudnoće.
Ne začudite se ako vam djevojka zatrudni. Savjetujem svakako bolji način zaštite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, nije trudna ne brinite. Svakako stres odgađa ciklus kao i mnogo drugo uzroka.

tinatinka

Poštovani,
9.8. sam imala odnos pri kojem je pukao kondom, ali nije bilo ejakulacije. Na dan rizičnog odnosa bio mi je 10 dan ciklusa. Nakon toga nisam imala spolne odnose. Test na trudnoću sam napravila 28.8. i 31.8., oba su bila negativna, a menstruaciju sam dobila 31.8. i trajala je 5 dana. Iduću menstruaciju sam trebala dobit 30.9., ali još ju nisam dobila. Da li je moguće da sam ipak trudna iako sam već imala krvarenje, je li bilo "lažno"? Krv je bila crvena i ne baš oskudna... trebam li raditi test na trudnoću ponovo? Nemam nikakvih simptoma, osim bolnih grudi koje danas već prestaju biti bolne... Hvala Vam...

coje89

postovani:vec godinu dana pokusavam da ostanem trudna i nikakvi rezultati!sad mi menstruacija kasni 15 dana,test sam radila sedmi dan i pokazalo je jednu crtu.A onda se desilo da mi je 3-4 dana isla po kap,dve bledo rozikaste boje,blage bolove i grcenje stomaka s vremena na vreme,a danas mi se pojavio neki smedj iscedak kojeg je bilo malo i sad je nestao.Osecam se malaksalo,veliku pospanost,imam povremeno mucnine,grudi su mi se uvecale i imam blage bolove u donjem delu stomaka...da li postoji mogucnost trudnoce i da li su to znaci?hvala unapred

coje89

a zaboravila sam da napomenem ceste bolove u glavi,donjem delu kicme,nogama i promenama raspolozenja...

xperia

Doktore Hvala vam mnogo malo ste me smirili.
I ako možete da mi šta pojasnite o tome da se menstruacija može dobiti a biti u nekom mjesecu trudnoće,kako to primjetiti ?

ribicatt

Dobar dan! Imam pitanje... Naime 2.9. je bio prvi dan zadnje menstruacije
A oko 7.-8. Smo imali ne zasticen odnos bez vadenja i nakon toga smo imali
Odnose ali uz 'pazenje'
Nije bas da smo ciljali na trudnocu ali bi ipak voljeli da bude
Vec dva dana mi kasni uz pratnju lagane nadutosti i bockanja u lijevom jajniku
A danas treci dan sam prokrvarila jarko crvenu kap krvi i malo jace grceve
Dali je kasno za implantacijsko,nisam radila test iako mi je pms
Ovaj put potpuno drugaciji,ne jede mi se slatko i imam cisto lice
To bi mi bila druga trudnoca nakon 2 i po god pa sam zbunjena jos vise
Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tinatinka
Ne radi se o trudnoći. 2 nedvojbeno negativna testa su više nego dovoljna. Menstruacija će uskoro.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, coje
Pozituvan test, kašnjenje menstruacije i simptomi rane trudnoće ukazuju vjerovatno na istu.
Svakako savjetujem čim prije uzv pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani experia
Ne može se dobiti menstruacija i biti trudan.
Radi se ili o implantacijskom krvarenjuili o krvarenju u ranoj trudnoći.
Isto ne izgleda kao menstruacije, ne javlja se u vrijeme menstruacije, nije bolno kao menstruacija, a intenzitetom je skroz drugačije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ribicatt
Mislim da se ne radi o trudnoći. Za svaki slučaj test, premda mialim da će isti biti negativan.