Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Selma125

Postovani,
Zzadnju menstruaciju sam imala 23.12.2012 god. Sa muzem sam pokusavala trudnocu u periodu dok je on bio na godisnjem od 7 do 17 januara,to nam je prvi put da se ne cuvamo,sad oboje jaako zelimo dijete,al ne vidjamo se tako cesto,u braku smo godinu i po.Imala sam nekakve simptome kao sto su ucestalo mokrenje,glavobolja,promjena raspolozenje,grudi su mi natekle tek prije par dana a inace se desi puno prije nego trebam da dobijem i jos uvijek su nateknute,ali me ne bole kao prvih par dana,osjecala sam bol u lijevom jajniku,pa sutra bol u krstima...slicno kao kad trebam da dobijem,par dana ranije imala sam cisto bijeli sekret...i sinoc sam uradila test na kome se kroz 10 ak min ispisala i ona druga crtica,ali je bila slabo vidljiva i malo mutna..odma sam uradila drugi na kome je bila samo jedna i jutros jos jedan na kome je opet bila samo jedna crtica...A danas na poslu sam imala osjecaj kao da sam dobila,otisla sam u wc i na gacicama je bilo nesto kao sekret taamno smedje boje(cokoladne) ,malo gusce,a sad mi je kao pomalo i krv krenula,ali je u odnosu na ranije menstruacije jako svijetla...Sad ne znam sta mi je,da li postoji jos uvijek mogucnost da sam trudna,ili je u pitanju sta drugo...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Testovi na trudnoću su negativni. Mislim da ste zakasnili sa odnosima, te se ovulacija već odigrala.
Smeđi iscjedak je vjerovatno znak da svaki čas trebate dobiti menstruaciju.

ana123as

Postovani zanima me da li je moguce da ostane malo sperme na rukama a da ona nije primjetna i da se preko ruku prenese u rodnicu i da tako dodje do trudnoce? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana šanse su na taj način minimalne. Trebala bi biti veća količina sperme.

abeceda

Poštovani,

Prije 10 trebala sam dobiti menstruaciju, koja se je pojavila, ali je trajala kraće i bila manje obilna nego uobičajeno.
Nekoliko dana kasnije napravila sam test koji je bio negativan.
Međutim, već 3 dana grudi su mi osjetljive na dodir (ne toliko bradavice, već same grudi).
Kontracepcijska metoda koju koristimo je prekinuti snošaj, a odnos ne ponavljamo bez prethodnog temeljitog pranja.

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

osoba

Ljep pozdrav. Ovako.ciklus mi uvijek traje 28 dan ponekad zna samo jedan dan doči prije ili kasnije. Zadnju mjesečnicu imala sam 28.12.,a spolni odnos imala sam 8.1. dans je 28.1. mjesečnice još nema. Spolni odnos je bio bez zaštite i trajao je 30 seknudi nakon toga,moj partner dovršio je nakon desetak minuta vani. Kasni mi 5 dana. Prije toga nisam imala spolni odnos 2 mjeseca. Molim brz odgvor. Jesam li možda trudna? U ovih 5 dana sam imala prištiče,i bole me grudi. Ali imam te simptome i kad treba nastupiti mejsečnia. Dali sam možda trudna? MOLIM BRZ ODGOVOR.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći.

osoba

Hvala. na odgovoru. Što mislite što bi drugo mogli biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stres , cista, upala, anovulacijski ciklus itd.

anaa199501

Postovani,
Imala sam odnos bez zastite par puta za redom, ali pazili smo koliko smo mogli, to je bilo 05.01. Dobila sam mjesecnicu 08.01. I bila je normalna kao i uvijek. Pa sam opet dobila nakon mjesec dana. I treci mjesec mi je kasnila 4-5 dana ali sam je dobila i bila mi je kao i sve dosada normalno krvarenje i normalno mi je trajala. Za vrijeme kad mi je kasnila napravila sam dva testa i oba su bila negativna. Da li je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna, al s obzirom na nedovoljnu zaštitu uskoro bi mogla postati.

anaa199501

Kako mislite da bi uskoro mogla postati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zato jer imate višekratne odnose bez ikakve zaštite. Ne ponašate se spolno ni odgovorno ni pametno.

iwanaxxxx

pozdrav... zanima me dali sam trudna....mjesecnica mi kasni 9 dana a zadnji odnos sam imala 15 dana prije mjesecnice.... prije 4-5 dana pocele su me boliti grudi zatim se pojavio bjelkasti iscjedak.... danas pak smeđkasta sluz.. malo me bolilo u predjelu ljevog i desnog jajnika... radila sam test na trudnocu i negativan je... sto bi to moglo biti... hvala....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se ne radi o trudnoći, pročitajte naše prijašnje postove o kašnjenju menstruacije.

anaa199501

Imala sam samo tada odnose tako i nisam ih vise imala nikako.. ali brine me jesam li trudna a vec sam imala 3 mjesecnice, a i imam simptome trudnoce kao sto su: zelja za slatkim, povisena temperatura, glavobolja itd.

sara5555

Poštovani,
Neznam odakle da počnem.. imam jedan problem i neznam što da uradim.. Ovako...u 9 mj 2011 godine počela sam piti kontracepcijske tablete Lindinette20 koje mi je savjetovao gin. zbog neredovitih ciklusa koji su mi se odvijali na način; dobila bi menstuaciju pa bi mi trajala po 10-15 dana i nakon deset dana opet bi dobila. Krvarenje je bilo do 5 dana a nakon 5 dana smeđkast iscjedak. Jedanput u mjesecu sam imala menstruaciju cijeli mjesec, zapravo je to bio tajsmeđi iscjedak, pa sam posjetila gin. i prepisao mi te pilule. Meni se sve normaliziralo, pila sam pilule godinu dana, napravila sam papu i sve je bilo u redu. 2012.godine u 10 mj.odlučila sam prestati piti pilule . Narednih 3 mjeseca sve je bilo u redu dok mi menstruacije nisu počele kasniti. Zadnju menstruaciju sam imala 6.1 2013 godine. Napravila sam betu HCG 06.03. i nalaz mi je 0,0. no ja još menstruaciju nisam dobila, da zaboravila sam ,da napomenem imam osamaest godina. Molila bih Vas da mi kažete što mi je činiti? dali postoji mogućnost da sam trudna?
Unaprijed Vam se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana , naravno da niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sara, naravno da niste trudna. Radi se vjerovatno o oligomenoreju, anovulacijskom ciklusu a možda i pcos.
Svakako savjetujem da se javite liječniku i nastavite uzimati oralnu kontracepciju.

Nazad
Naprijed