Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Mila24

Postovani,
Dobila sam zadnju menstruaciju 26.07. kasnila je 4 dana (22.06.), bila je manjeg inteziteta nego inace, ali ipak je bilo krvi, i trajala je ukupno 5-6 dana, medjutim prije sedmicu su mi se pojavile vrtoglavice u glavi, da li je moguce da sam trudna ? I da li mogu uraditi test, bez obzira na jutro? Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim prema opisanom da se ne radi o trudnoći, ali možete napraviti test da budete sigurni.

marticaa

Postovani! Zanima me dali mogu biti trudna.. dakle imala sam odnos 12.9 mengu sam dobila 2.10 tad mi je i bilo vrijeme.. nemam simtoma nikakvih a menga mi je uredna tj nema promjena od prethodnih.. zanima me dali postoji mogucnost?

Postovani doktore, vec sam Vam jednom pisala, ali veliki sam panicar i zelim biti sigurna.. Dakle, s deckom nikad nisam imala odnose, nevina sam.. Prije mjesec dana ( mozda i nesto malo vise) smo se mazili i iz njegovog penisa je izasla spermalna tekucina koja je bila na mojoj vagini.. Iako mi je menstruacija neredovna, tad sam dobila na vrijeme i trajala je oko 2 sedmice.. Medjutim, prije 7 dana smo se opet mazili ( 4 dana prije moje menstrucaije) i on je ejakulirao na moju straznjicu i sperma se slila niz vaginu (ne znam da li je sperma nekako mogla dospijeti unutra).. Nakon 2 dana mi se pojavila krv i sad me brine da li je to "lazna" menstruacija ili ona prava.. ( Znaci, menstruacija mi je trebala doci 4., a meni se pojavila krv 2.).. Prva dva dana mi je bila obimna, no sada mi ide skroz malo.. Zanima me da li je moguce da sam trudna.. ? I da li spermalna tecnost moze dovesti do oplodnje nevinu zenu.. ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marrica ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je samo teoretska. Ne brinite se, neće doći do trudnoće.

milica71

Postovani, zanima me da li postoji mogucnost zaceca i van plodnih dana, odnosno nekoliko dana pre i posle mesnstruacije ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo ako ciklusi nisu redoviti na godišnjoj razini. Ako je broj dana između najkraćeg i najdužeg ciklusa veći od 12 dana na razini godine.

ehlulmedine

Zdravo!|

Ovako , imam problem , da bih odgoila menstruaciju pila sam "dobroston", medjutim kad sam prestala dobila sam ju , ali je bila skroz tanka,obzirom da ja imam puno obilne mestruacije... Poslije sam osjecala bol tokom odnosa, i javila sam se kod ginekologa te mi je radio Ultra Zvuk ... I rekao da sam mozda,trudna,jer navodno vidi nesto , ja zelim bebu, i radimo na tome .. Ali sada pocinjem da osjecam bolove u donjem dijelu stomaka, ali vise na desnoj strani ... Do mens. imam jos 6-7 dana,ali nisam bas strpljiva... da li je zaista moguce da sam trudna ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće. Ako izostane menstruacija, napravite test na trudnoću.

BlondiB1990

Postovani, zanima me koje su sanse da sam trudna? Menstruaciju poslednju sam imala 13.10. i obicno dobijam izmedju 26. i 29. dana ciklusa. Po mojoj racunici vec je trebalo uveliko da imam istu. Odnos sa partnerom bez zastite imala sam 31.10. dva puta,pa potom 03.11. No,prvi put mu je sperma malo krenula dok je bio van moje vagine,jer nije mogao lepo da ejakulira jer mu se vrsila nuzda, nakon cega je svoj penis vratio unutra kako bi "dovrsio" ejakulaciju (inace,nikada ne svrsava unutra,nije ni sada). Pored toga, inace,sam veoma nervozna u poslednje vreme,pod nekom vrstom stresa sam,ne znam ni sama zasto. Volela bih da znam sta mi je ciniti.Danas je 33.dan ciklusa, i jos uvek nema nicega. da li postoji mogucnost da sam trudna, ili bi ovoga puta stres i nervoza mogli da budu uzrocnici?Inace ,imala sam i ranije jako stresne periode,i obicno sam dobijala dan-dva ranije pre predvidjenog termina.Uglavnom,uvek mi je redovna menstruacija... (nemam simptome natecenih grudi itd. ponekada i to retko, me zabole na trenutak,). Treba li jos da cekam?Da li da radim test? Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test, premda mislim da se ne radi o trudnoći. Test će biti svakako vjerodostojan.

Tina0504

Postovani doktore zanima me ovako: Zadnju menstruaciju sam imala 28.10 do 2.11. nakon prestanka tri dana poslije tjekom nuzde na papiru sam vidjela roskasto-bijeli iscjedak...sada vise to nemam imala sam jedno dva tri dana onako po malo....u zadnja 4 dana toliko me grudi bole i donji dio stomaka napravila sam test ali je negativan..ne znam zasto se to dogada nikad me grudi ne bole toliko rano prije M a pogotovo nikada poslije toliko malo vremena od menzesa..vjerujem da je za test prerano..zanima me dali postoji mogucnost trudnoce?zasto tako grudi bole par dana nakon prestanka menstruacije??

Alexandra9941

Postovani,

imala sam odnose sa deckom nakon kojih sam dobila menstruaciju na vreme. Medjutim, ova mi kasni tri dana. Nismo imali zasticeni odnos, ali sam sigurna da nije svrsio u mene zato sto smo pazili. Prosle nedelje sam imala jake bolove u jajnicima. Da li je moguce da mi zbog toga izostaje menstruacija, i da li ima sanse da sam ostala trudna i ako sam dobila menstruaciju posle odnosa? Inace poslednje odnose sam imala 3. oktobra, a 14. sam dobila. Ciklus mi je na svakih 28 dana. Nemam neke simptome kao da cu dobiti osim belog pranja. Inace me i dalje malo bolu jajnici. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina, ne radi se o trudnoći. Bol u grudima može u ovom slučaju značiti neki hormonski disbalans.
Za sada ne brinite, vidjet ćete nakon iduće menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aleksandra, ne radi se o trudnoći dakako. Ne brinite.

Iustitia89

Može mala pomoć molim vas. Naime, prošli mjesec sam imao sa djevojkom sex bez zaštite, nisam svršio u nju. Ona je poslije nekih 7 dana uradila test i bio je pozitivan. Ona inače ima cistu žutog tijela na oba jajnika pa smo mislili da se nešto pobrkalo sa hormonima. Tačno na dan kad je trebala dobiti ona je i dobila, prvo je bilo samo malo oskudnije krvarenje i to je trajalo nekih dva dana. Poslije toga, sledeći dan, je uradila ponovo test i bio je negativan i taj isti da smo imali sex i onda je baš prokrvalila...kaže ona da je bila baš prava menstrualna krv a prije toga joj je krv bila kao malo sluzava. Sad me interesuje da li je moguće da je ona ipak trudna....ona kaže da misli da je to bila menstruacija, 99% je sigurna jer je i pored ove menstrualne krvi imala one bolove prije menstruacije iako su oni bili kratki. Takodje i često mokri ali sam čitao da je to često posljedice te ciste. Na kontrolu treba ići sledeće sedmice. Šta vi mislite o ovome? Ona se uopšte i ne brine jer misli da ja imam paranoična razmišljanja i da nema šanse da je trudna. Molim da mi kažete vaše mišljenje??? Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemoguće je imati pozitivan test sedam dana nakon odnosa .
Imala je menstruaciju, ne brinite jer se ne radi o trudnoći.

Iustitia89

Nisam baš siguran da je bilo tačno 7 dana, možda je bilo malo i više ali mene interesuje zbog čega se to desilo, prvo taj pozitivan test (druga crta je bila baš blago crvena) a potom normalna menstruacija i negativan test. Da li je to možda od te ciste žutog tijela koje ona ima na jajnicima ili je nešto drugo? I zašto joj je menstruacija prva dva dana bila malo kao sluzava a tek poslije normalna menstrualna krv. Inače je prošli mjesec imala malo neobičajnu mens, imala je one grudvice a poslije toga je i pila one tablete za cistu. Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krivo je napravila test. Ne brinite.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 22
Naprijed