Da li je moguće da sam ipak trudna?!

mimica 24

Poštovani...pisala sam prije 7 dana gdje ste mi odgovorili i svakako zahvaljujem se na tome.Naime danas je 10 dana od kako mi mjesečnica kasni i prije pet dana sam počela osjećati simptome koje imam pred menstruaciju...bolne grudi,jača bol u području ovariuma,primjrni prozirno bjelicasti iscjedak,koji je zapravo prisutan cijelo vrijeme.Znam da je dosta razloga radi kojeg menstruacija kasni,sto se meni zaista nikada nije desilo...al zanima me da li ovi simptomi mogu biti lažni pred menstruaciju i da li postoji mogućnost ne daj Bože neke cistine promjene s obzirom da je trudnoća isključena jer su uradjena dodatno još dva testa i naravno dobila sam Vase objasnjenje.Svakako planiram posjetiti liječnika u petak...al do tada,zanima me Vaše mišljenje jer me
ovo zaista izludjuje.Unaprijed zahvalna.

mimica 24

Ps...poštovani nakon javljanja, sam primijetila smedjkasto roskast sluzav iscjedak koji je jako oskudan i koji se vise ne pojavljuje.Da li zaista imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koj je uzrok kašnjenja; možda pcos, cista, upala, promjene spolnih hormona, stres ili slično. Bez pregleda možemo samo nagađati.

ovojestrasno

Imala sam odnose sa deckom, ali smo uvek koristili zastitu, cak ga je vadio pre zavrsetka. Menstruaciju dobijam na 2 dana razlike, ovog meseca sam primetila danas kada i treba da dobijem smedji iscedak. Da li je moguce da je to "lazna menstruacija"? Ovih dana sam pod stresom od skole i nisam imala ni jedan od simptoma tudnoce ovog meseca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će menstruacija nastupiti za dan-dva. Prena opisanom ne radi se o trudnoći.

tjatkica

Postovani,

19.04 sam imala menstruaciju te 01.05. spolni odnos u kojem je decko svrsio u meni. Koliko sam upucena to je bio jedan od plodnijih dana. (redoviti ciklus, 28 dana)
Menstruacija mi je kasnula 3 dana, dobila sam ju no puno oskudniju nego do sada. Umjesto 5 dana koliko normalno traje, trajala je nepuna 3 dana. U 9.mj 2012. sam imala operaciju ciste na jajniku. No nikakvih problema poslije toga nisam imala (niti bolne menstruacije, niti ikakve cudne bolove).
2. i jutros (trece jutro menstruacije) imam kratkotrajne bolove u podrucju maternice. Bolovi su jako kratki (2-3 sec i osjecaju se kao da me kratkotrajno nesto ´ presjece´ u stomaku) i vise ih osjecam dok stojim i hodam nego kad lezim. Test trudnoce sam napravila na dan kada sam trebala dobiti menstruaciju i bio je negativan (no isto tako napravljen poslijepodne). Posto zivim u Njemackoj i imam redoviti termin kod ginekologa tek za 2 tjedna molim vas da, ako mi mozete pomoci da mi pomognete. Hvala lijepo.
S postovanjem

Neckles17

Poštovani doktore.Imam 17 godina i spavala sam s deckom pri cemu smo koristili zastitu, ali kondom je pukao i nisam sigurna da je decko to odmah primjetio, ali i kad je primjetio jos niej doslo do, ajmo tako reci njegova " vrhunca". Taj spolni odnos je bio 21.4. i nakon tri dana sam dobila mjesecnicu.Ovaj mjesec mi kasni.Je li moguce da sam trudna ili mi kasni zbog promjene vremena i prehlade ? Nadam se što bržem odgovoru. Hvala ! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tjatkica, ako je test negativan ne brinite. Možda se opet radi o cisti. Svakako sugeriram pregled kod ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako su to mogući uzroci. Ako ovaj mjesec niste bili spolno aktivna ne radi se o trudnoći (Necklase)

diemde

pozdrav,

prije dva mjeseca sam prestala s logestom i menstruacija je nastupila nakon 36 dana. ovaj mjesec je došla nakon 26 dana (točnije 16.05.), ali sam treći dan, tj 18.05. imala nezaštićen odnos pri čemu je dečko svršio u mene, nakon tog menstruacija se normalno nastavila, danas je zadnji dan... kontaktirala sam svog ginekologa koji mi je mirno rekao da nemam razloga za brigu jer nije moglo doći do trudnoće, ali sam toliki paničar i malo me boli donji dio stomaka, pa bih molila Vaše mišljenje i kada najranije mogu učiniti test da ne čekam iduću menstruaciju? puno hvala

sandra01

Poštovani,sinoć-22.5,sam imala s partnerom spolni odnos,ali je pukao kondom-(zadnja menstruacija je bila-11.5),znam da su plodni dani,ujutro sam uzela tabletu escapelle,zanima me dali je moguće da ostanem trudna-od odnosa do tablete cc-9.sati.Kada dolazi do ovulacije u mom slučaju,neki mi govore,ako nije došlo do ovulacije,nemoguće je ostati trudna....

Poštovani

Zadnju sam menstruaciju imala 5.5. Koja je kasnila dosta. Naime taj mi je ciklus trajao 41 dan. Neredovita je jer mi se vjerovatno nije jos ustabilila. Menarhu sam dobila kad sam imala 16, sada imam 18. 17.5 sam imala odnos. Prije odnosa smo se zadovoljavali,a nakon toga je kratko par puta ušao u mene bez zaštite. Ne znam jesu miplodni dani jer mi je neredovita. Kolika je mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Diemde, ne brinite. Slažem se s mišljenjem vašeg ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sandra šansa je mala naon ove pilule, no nažalost ništa nije stopostotna zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja prema opisanom ne brinite za trudnoću. Nije bilo ejakulacije.

Flappy10

Poštovani,

koristim kontracepcijske pilule Yaz, i čitala sam po internetu da ni one nisu 100% sigurne, te da je moguće zatrudnjeti uz njih. Prošli mjesec nakon što sam uzela pilulu sam povratila i nisam uzimala novu jer mi je cijeli dan bilo slabo pa bi i drugu povratila. Nakon toga sam dobila menstruaciju koja je jedva trajala dva dana, i u zadnje vrijeme mi je stalno neka muka, koja me ponekad navodi na povraćanje, slabo mi je, gubitak apetita. Nadam se da je sve to psiha, ali postoji li ikakve mogućnosti da je u pitanju trudnoća?

Hvala,
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ništa nije 100% -tna zaštita.

Masa24

Postovani, posljednji odnos imala sam pocetkom 4.mjeseca. Naime u tom periodu nisu mogli biti plodni dani, jer je mjesecnica neposredno prije toga zavrsena. Koristili smo zastitu, decko je ejakulirao vani. Zadnju godinu dana sam imala redovne mjesecnice, ali u 5.mjesecu mi kasni mjesecnica 5 dana, i onda sam dobila mjesecnicu....sada evo vec kasni 10 dana. dakle, trebala sam ponovno dobiti 3.6 ali ona ponovno kasni. Ne znam sta se desava, test za trudnocu nisam radila, male su sanse da sam ostala u drugom stanju, ali bez obzira brinem.... Sta se desava?

p.s. napomenuti cu da sam bila pod stresom zadnjih mjesec dana zbog poslovnih obaveza, ali ...nista strasno.

Hvala na utrošenom vremenu

majazalina

Poštovani, posljednju mjesečnicu sam imala 05.05. Trajala se 6 dana, a prije nje zadnja je bila 15.03 tako da je ciklus trajao čak 50 dana. I inače su mi menstruacije neredovite tako da ne mogu računati plodne dane. Nezaštićeni spolni odnos sam imala 17.05. vrlo kratko (ušao je par puta) i nije svršio. Prije toga smo se zadovoljavali, i moje pitanje je kolika je mogućnost trudnoće. 26.05. sam dobila smeđi iscjedak sa vrlo malo krvi koji je trajao 6 dana. Je li moguće da je to okudna menstruacija. Da napomenem, taj mi je mjesec bio dosta stresan. Nemam nikakve simptome. Dakle, je li taj smeđi iscjedak M i jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Masa ako ste zadnjih mjesec dana bila spolno aktivna, napravite test.
O uzrocima kašnjenja pročitajte u ranijim postovima.

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 22
Naprijed