Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Majazalina, dakako da nije bila menstruacija.
Napravite test te ako nije pozitivan posjetite ginekologa.
Nije normalno da imate tako produžen ciklus.

sandramandra55

Pozdrav,
imala sam odnose na 38. dan ciklusa. (Menstruacija mi inače dođe na otprilike 38. dan), partner nije ejakulirao u mene, odnos je trajao otprilike 10-ak min. Prije toga nismo imali odnose i partner je uredno vodio brigu o higijeni (tako mislim da nije moglo ništa biti u predsjemenoj tekućini). Danas mi je 45. dan ciklusa i imam bolove u donjem dijelu leđa, bradavice me bole na dodir i napuhana sam, no menstruacija ne dolazi. Posljedni tjedni su mi bili stresni i naporni, te su velike vrućine, pa mislim kako bi i to moglo igrati ulogu u kašnjenju. Zanima me sa stručne strane koliko je moguće da sam ipak trudna i ako nije moguće zašto mi kasni? Bi li trebala posjetiti ginekologa ili je to ipak katkad normalno? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zašto vam kasni. Šansa za trudnoćom je mala. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

ta1012

Postovani...menstruacija mi kasni 7 dana...imam redovne spolne odnose i prosli mjesec se muz i ja nismo zastitili...imam jake bolove i grceve popracene sa ostalim simptomima za vrijeme menstruacije...test jos uvijek nisam napravila...nova sam u ovome pa me zanima da li je jos uvijek rano za test ili bi trebala posjetiti ginekolpga...citala sam i raspitivala se o simptomima trudnoce ali mi i dalje nije jasno zasto su ti bolovi toliko jaki i trebam li se brinuti..unaprijed hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije rano za test. Svakako ga napravite. Ako je pozitivan posjetite ginekologa.

iva911

Postovani,
menstruaciju sam imala 09.04. i trajala je kao i obicno 6-7 dana, zatim je sledeca malo kasnila i dosla je 16.05. i trajala do 22.05. Inace imam ciklus, koji varira 30-32 dana. Odnose sam imala 07.06. i 08.06. Oba su slicna-peting bez zastite, pri cemu je mozda cak doslo do penetracije (ali ako je i bilo, usao je jednom, zao mi je ne secam se), zatim smo stavili kondom i nastavili "pravi"odnos. 08.06. kada sam se obrisala nakon odnosa, videla sam roze-crvenkastu sluz, a pritom me nista nije bolelo, ni tokom ni posle odnosa. Sutradan (09.06) takodje sam na dnenom ulosku primetila slicnu sluz. 10.06 pocelo je krvarenje, slabog inteziteta i u pocetku je bilo vise braon,nego crveno (iako se takvo nesto obicno pojavi pred kraj menstruacije), do danas je krvarenje jako oskudno i svetle boje (crveno-roze), na ulosku krvi ima jako malo, ali kada mokrim ili se obrisem, tada primetim da jos krvarim. Nemam nikakve simptome, ne boli me stomak niti bilo sta drugo, jedino su mi grudi prethodna 3-4 dana bile otecene, ali sada su i one normalne.
Moje pitanje sada je da li vi mislite da je to ipak menstruacija (samo malo cudna), ili postoji mogucnost da smo tokom odnosa nesto povredili, ili na kraju mozda i mogucnost trudnoce (jer nisam sigurna da li je bilo predejakulatora tokom petinga)?
Molim vas da mi odgovorite, jer me jako buni to sto ne osecam nikakav znak da imam menstruacija a krv je tu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o menstruaciji. Nema karakteristike menstrualnog krvarenja.
Sugeriram pregled i uzv.

Chupacups

Pozz! Imam 22 godine i imam pitanje za vas...evo ovako- menga mi kasni 10-tak dana.. zadnji put sam dobila 6.5.2014. i od tada ništa.. prosječni ciklus mi je 30 dana..zaručnik je ejakulirao u mene 8,9,10 i 11.6. još uvijek nemam simptome da ću dobiti jer inače imam bolne menstruacije.. imam bijeli iscjedak.. recite mi postoji li šansa za trudnoću? unaprijed hvala

iva911

Postovani,
hvala na odgovoru, ali sada ste me malo uplasili, da li osim onog sto ste vec rekli mozete da navedete na sta sumnjate i iz kog razloga uzv?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iva, da se uvidi koji je ev. uzrok krvarenja. Zato UZV.

tika88

Postovani, menstruacija mi malo kasni prosli mesec sam dobila 17.5. imala sam odnose bez zastite, danas sam uradila test i negativan je. Inace sam pila godinu dana yaz pilule i prestala pre 6 meseci jer mi se pojavila neka benigna promena na levom jajniku, to jos nisam sredila do kraja, i poslednjih 3 nedelje sam bila pod stresom malo jer mi je deda premiuo, polazem ispite, pocela sam da radim itd. Zanima me da li treba da se zabrinem da sam u drugom stanju, imam simptome kao da cu da dobijem ali nista i dalje i malo me bole jajnici. Da li da uradim ponovo test? Uradila sam sensotest jedan od najskupljih pa kontam i najboljih i kao sto sam pomenula negativan je.

Boundless

Poštovani, imam 25 godina. Nakon četiri godine imala sam ponovno spolni odnos. Dečko je svršio u mene, ali s kondomom. Krvarila sam prvu večer nakon odnosa jako malo i prestalo je. 10 dana nakon toga dobila sam lagane grčeve u trbuhu i ponovno prokrvarila. Ovo krvarenje traje već dva dana i manje je intenzivno nego mjesečnica, a prethodilo mu je intenzivno bijelo pranje. Inače imam bolne mjesečnice i grčeve u trbuhu, ali ovo krvarenje nije popraćeno time. Grudi su mi poprilično osjetljive. Zadnju mjesečnicu imala sam 22.05. Ciklus mi je do sada uvijek bio stalan (28 dana). Što može biti uzrok ovom krvarenju?

bj01

Poštovani, imam 21 godinu i i veliki strah od trudnoće. Međutim, dečko i ja nismo koristili zaštitu, neko vrijeme (prekinuti snošaj), nekad i dva puta, pa i u plodnim danima. Zadnju menstruaciju sam imala 23.05. na vrijeme, trajala 5 dana, sve kao i inače. Ovaj mjesec sam dobila 4 dana ranije (20.06. sam trebala), krvarenje je oskudno, u početku smeđe, kasnije svjetlo crveno, velika bol, s tim da par dana bolovi nisu bili uobičajeni i čudno se osjećam. Čitajući po forumima, prepoznala sam se u nekim simptomima, što su druge cure pisale. Vjerujem da sam se prerano javila, ali prevelik je strah. Ne znam dali sam si umislila, zbunjena sam.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tika, ne radi se o trudnoći.
Navedene okolnosti u kojima ste se našli vjerovatno su rezultirale kašnjenjem menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Boundless, odavde ne mogu znati.
Možda upala, cista i slično. Pričekajte menstruaciju pa ćete vidjeti dalje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bj mislim da se radi o menstruaciji.

marijakarla

Postovani,

imala sam odnos prije 16 dana...pukao nam je kondom u trenutku kada je moj decko trebao ejakulirati i on ga je izvadio, medutim nije siguran da li je nesto od sperme zavrsilo u rodnici. On misli da je. Nakon toga vise nismo imali odnose.

Zadnju menstruaciju sam imala prije otprilike mjesec dana. Danas sam kupila test za trudnocu cyclotest u ljekarni i napravila sam ga s trecim jutarnjim urinom. Na testu pise da se ceka pet minuta, ali meni je odmah pokazao negativan rezultat i takav je i ostao. Posto nisam sigurna da mi menstruacija kasni, da li je test pouzdan ?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste ga dobro napravili ne radi se o trudnoći.

floresita

Postovani, imala sam nezasticen odnos sa deckom 14-og dana ciklusa ( to su verovatno plodni dani? ) i to metodom prekinutog snosaja, znaci bez ejakulacije ali je ejakulirao van posle jednog minuta. Zanima me da li sam mogla ostati u drugom stanju preejakulatom? Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije u rodnici onda ne možete. Predejakulatom je moguća trudnoća.

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 22
Naprijed