Da li je moguće da sam ipak trudna?!

floresita

Nije bilo ejakulacije u rodnici ali ako je bilo predejakulata sta onda, molim Vas da mi malo pojasnite. Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o predejakulatu. Dakle ne brinite.

floresita

Ok, hvala puno doktore.

floresita

A da, htela bih da iskoristim priliku da Vam usput postavim jos jedno pitanje posto jako cenim Vase misljenje, koja je mogucnost trudnoce kada dodje do ejakulacije u anusu pa se sperma spusti i do vaginalnog otvora pre da su jako blizu, negde sam procitala da je moguce zacece ali bih ja ipak bila zahvalna kad bih dobila Vas strucan odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bubica2707

Pozdrav. Predzadnju menstruaciju imala sam 30.5 kasnila je 5 dana. Ciklus mi traje 28-29 dana. Sa deckom sam imala spolni odnos sa ejakulacijom 21.5 po mome računanju bili su mi neplodni dani. Kasnila mi je 3 dana, no dosla je 29-tog navecer i za sada mi se cini normalna ka o i obicno. Ali imali smo nezasticene spolne odnose takoder sa ejakulacijom 25,26,27,28 i 29. 5 pola sata prije nego je dosla. Sad mene zanima dali postoji ikakva sansa da mogu ostati trudna? Ili se to sve ''ocistilo'' s ovom menstruacijom koja je dosla ? Hvala unaprijed na odgovoru.

neinformirana

Imam aplikaciju kalendara u mobitelu i tocno kako piše tako i dođe. svakih 28 dana i traje 5 dana. sad se dogodilo da sam bila na godišnjem u razlicitim dijelovima Hrvatske u kratkom periodu oko tjedan dana prije mjesecnice. imala sam sve simptome i mjesecnica mi je došla dan ranije. u proteklom mjescu imala sam tri put odnose ali bez erekcije. mjesecnica mi je trajajala dva dana. s tim što je u ta dva dana bila obilna i bilo je vidljivih dokaza ljuštenja. brine me što je trajala samo dva dana, poslije sam imala neki kao bijeli iscjedak. i bila sam prehlađena te konzumirala neke lijekove protiv prehlade (coldrex). i sada kad je već prošlo tjedan dana imam neku nadutost u stomaku. ne znam jel zbog previše razmišljanja ili... Pomozite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bubica trudnoća nije moguća u vašem slućaju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neinformirana ne radi se o trudnoći prema opisanom

tina56

Pisala sam vam prije par dana ali ne mogu biti jos mirna pa bih vas molila da mi ponovno odgovorite. Sada cu vam detaljnije opisati situaciju.
Zadnju mjesecnicu sam imala 10.6 a zavrsila je 18.6. Ciklus mi traje otprilike od 30 do 34 dana.
Imala sam nezasticeni spolni odnos 24 i 25.6 bez ejakulacije niti je bilo uopce blizu pa predpostavljam da nije bilo onda predejakulata.
Po izracunu menstrualnog kalendara plodni dani su mi poceli 25.6 i ovulacija mi je treba biti 30.6. Ali 25.6 sam ujutro imala rastezljivu sluz (par dana prije imala sam mislim neku malu upalu jer je bio iscjedak malo zuckast kojeg je pratila bol i svrbez) a navecer bolove na desnoj strani - 28 takvi bolovi opet. Zanima me da li je moguce da mi je ovulacija dosla toliko ranije? Ili je mozda opet neka upala, da sam ozebla?
I kolike su sanse za trudnocu? Tj zelim da mi kazete svoje misljenje jesam li trudna ili ne. Sanse jesu teoretske to znam.
Hvala vam unaprijed na odgovoru.

anna37

Poštovani doktore, molila bih Vas za mišljenje, godinu dana sam uzimala kontracepciju i menstruacije su bile redovite, po prestanku uzimanja kontracepcije, ciklusi su se počeli produljivati u slijedećih nekoliko mjeseci (od 28 do 40 dana), a onda se skroz poremetilo sve. Zadnje četiri menstruacije su bile 02.09.2013., pa onda tek 11.01.2014., pa 16.03.2014. i zadnja 18.04.2014. te od tada ništa. Imam stalnog partnera i svaki odnos nam je zaštićen kondomom kojeg poslije odnosa provjeravamo, no ipak me strah trudnoće, pa me zanima da li je moguće da sam ipak trudna, da se nešto eventualnog predejakulata moglo prenijeti na rukama za vrijeme predigre ili da je kondom nešto propustio premda nije puknuo niti se izlio pri provjeri? Nikakvih simptoma trudnoće nemam (eventualno osjećaj da sam napuhnuta), no čitala sam da ima žena koje su iznijele cijelu trudnoću bez simptoma.
Uz to,imam znatno povišen TSH (trebala bih početi s terapijom) i policistične jajnike, te sam zadnjih godinu dana bila višekratno liječena od vaginalnih upala, te prije otprilike 3 mjeseca od glivica. Također, radila sam juros test slinom za candidu i pozitivan je. S obzirom da sam zadnjih nekoliko puta imala dosta neugodna iskustva sa svojim ginekologom, nekako odgađam ponovni pregled pa se obraćam Vama u nadi da ćete mi pomoći. Zanima me i da li je potrebno liječiti i partnera jer sam do sad terapiju dobivala samo ja, iako sam naglasila ginekologu da imam stalnog partnera. Što se iscjetka tiče, rijetko ostaje na gaćicama, ali imam osjećaj nečistoće te vidim iscjedak na papiru nakon mokrenja te ima lagani miris, svrbež nije prisutna.
Dakle, da li je moguće da sam ipak trudna, da li je moguće izliječiti candidu bez posjeta ginekologu i da li partner treba terapiju? Unaprijed se puno zahvaljujem na odgovoru, ispričavam se što sam malo odužila, ali paničar sam. sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina 56 kako rano. Pa ovulacija bude 14. dan ciklusa dakle u točno opisanom vrijeme.
Imali ste i periovulacijske bolove, rastezljivu sluz.
Ako nije bilo ejakulacije čemu se onda brinete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana kandidu liječite oboje, vi s kremom i vaginaletama, a on samo kremom izvana
Što se tiče trudnoće ne vjerujem. Visoki TSH i PCOS to onemogućavaju.

floresita

Postovani, jel mogu dobiti odgovor na svoje poslednje postavljeno pitanje?

dodo123

Postovani doktore. Prica ide ovako. Djevojci je zadnja menstruacija kasnila i dosla na poslijetku 12.06.. 18.06 smo imali nezasticen odnos, ali vrlo kratak te nisam ejakulirao u nju. Zanima me vase misljenje..koje su mogucnosti da zatrudni? Da napomenem, 01.07 i 02.07 smo imali također odnose te postoji mogucnost da je ostalo malo ejakulata unutar nje. Hoce li to utjecati na trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodo ako je dio ejakulata završio u rodnici svakako posroji šansa.

dodo123

Dakle, iako je proslo 4,5 dana od ovulacije, postoji sansa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Plodni su dani još uvijek.

dodo123

Veca ili manja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala jer nije bilo ejakulacije.

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 22
Naprijed