Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li će iduća doći. Opetovani odnosi mogu dovesti do trudnoće. Šansa nije velika ali postoji.

*Sabalija*

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Beri02

Poštovani,

Pokušala sam prikupiti što više informacija na ovu temu da Vas ne bih zamarala istim, ali ipak nigdje nisam uspjela pronaći sličan problem kao kod mene. Naime, Koristim Logest pilule već godinu dana i to što mene muči je da sam zaboravila popiti jednu pilulu nakon spolnog odnosa ali sam nadoknadila unutar 12-14 sati i nastavila isto i nakon toga nisam imala odnose i dobila sam menstruaciju nakon potrošene kutije, i jasno mi je da se ne može zatrudnjeti unazad, ali, ono što smatram najvećim problemom je da sam ja namjerno prolongirala menstruacije zadnjih nekoliko(oko 7 dana) zbog momka sa kojim se rijeđe viđam zbog udaljenosti naših destinacija, pa sumnjam da mi se zbog toga može desiti trudnoća. Iako sam dobila znam da se mnogim ženama dešavala tzv menstruacija u trudnoći koje je teško razlikovati od pravih. Simptomi mogu biti i lažni, ali malo mi se više spava u zadnje vrijeme, i grudi su mi malo nabrekle iako sam pred kraj menstrualnog ciklusa. Molim Vaš odgovor.

Hvala

lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o nogućnosti trudnoće.

*Sabalija*

Postovani doktore,pisala sam vam na ovom postu prije 10 ak dana,mjesecnica mi je trebala doci jucer ali je nema jos..ledja me bole,grudi su mi natecene i bolne,i imam osjecaj kao da cu dobiti ali je nema...hocu li pricekati da dodje ili da pravim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da nastupi.

more13315

Postovani

dakle,ja i cura smo imali odnose bez kondoma 14.03 i 15.03, i njoj i meni je bilo prvi put. Imali smo 3 puta u dva dana i nijednom nisam svrsio u nju. Prvi put nisam svrsio,al dok sam ga izvadio, tj. bio sam ga vec izvadio i onda je pocelo izlaziti malo pred svrsotine,pa imam strah dal se od toga moze zatrudniti.Drugi put sam ga izvadio nekoliko sekundi prije i svrsio po trbuhu.A treci put uopste nisam svrsio.Ona je zadnji put dobila 18.02 a sad ju je trebala dobit 20.03 i kasni joj 2 dana. Zadnja 3 ciklusa su joj bili uredu.Jel postoji mogucnosti da je trudna, ili joj to malo kasni zat sto nam je bio prvi put ili zat sto se osoba sikira ili nervira pa zato.I da, oboje nismo punoljetni.Molim vas odgovorite sto prije.Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa prema opisanom postoji. Nek napravi test na trudnoću.

merjemm19

Imala sam odnose sa deckom u cetvrtak, 19.03. Zadnju menstruaciju sam imala 06.03. i trajala je 7 dana, mogu slobodno reci i 8 dana. Ciklusi traju 30, 31 dan, nekad i duze. U cetvrtak smo imali dva nezasticena odnosa, prvi put je izvadio spolni organ 4-5 sekundi prije svrsavanja, a drugi odnos smo imali 5-6 sati poslije bez svrsavanja (on se u medjuvremenu okupao i mokrio par puta). Danas osjecam probadajucu bol u desnom jajniku, povremeno i u lijevom, a u cetvrtak nakon prvog odnosa sam imala iscjedak bijele boje, gust i grudvicast.
Da li postoji mogucnost da sam trudna i imam li razloga za brigu sto se tice te boli u jajniku??
Unaprijed hvala na odgovoru, LP.

more13315

Postovani

sad sam procitao vas odgovor na moje prethodno pitanje.naprimer kolike su sanse da je trudna,posto smo imali odnose u neplodne dane. 14 dana poslije m je ovulacija a plodni dani su 6 dana prije i 3 dana poslije ovulacije, barem tako ja mislim. I ako su ovo bili neplodni dani jesu sanse manje...zadnja tri puta ciklus je bio oke,a ona je zadnji put imala 18.02 m znaci plus 14 dana je 04.03 , a mi smo odnose imali 14 i 15.03. . jesu onda sanse manje ak su dani neplodni? oboje imamo malo strah. .hvala unaprjed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Merejm prema opisanom šansa za trudnoćom postoji ali je mala. Bolovi u donjem trbuhu vjerovatno su bolovi u vrijeme ovulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

More vaše konstatacije o plodnim danima su manje više točne. Prema opisanim datumima nneplodni su dani i neće doći do trudnoće.

merjemm19

Hvala na odgovoru.
Samo jos jedno pitanje. Jutros mi se pojavila samo jedna tacka krvi na donjem vesu. Sta bi to moglo znaciti?
Zadnji odnosi su mi bili bolni u predjelu jajnika, probadajuca bol.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o periovulacijskom krvarenju.

damira2015

Pozdrav doktore! Imam jedno pitanje i jako sam zabrinuta... Naime dobila sam menustraciju zadnju 10.03.2015 i imala sam zasticen odnos 19.03. (tj. koristili smo kondom). medjutim nakon sto je ejakulirao izvan mene obrisao je spolni organ zatim smo se otisli zajedno tusirati nekih 15-tak minuta (al bez ikakvog dodirivanja)..i on je mokrio jednom nakon sto smo zavrsili sa kupanjem.. Zatim poslije toga smo legli i nismo nista radili opet nekih 15-tak minuta mazili se samo.. onda smo pokusali bez kondoma manje od minute usao je par puta u mene jako...pa me zanima da li mogu ostati trudna jako me brine sad posto u splovilu ostaje spermija i moze da dodje do trudnoce... Ja sam jako zabrinuta pa da li mi mozete odgovoriti bila bi Vam zahvalna veliko!!!!! I da li mi mozete potvrditi da li su mi bili ne plodni dani...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji ali je jako mala.

damira2015

sad smo izracunali i bili su neplodni dani ... da li imam razloga za brigu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su doista neplodni dani onda nema šanse.

more13315

Postovani

procitao sam vas zadnji odgovor. I cura mi je rekla da je danas 26.03 dobila m.Kasnila je nekih 5-6 dana.Zadnji put m je imala 18.02. ,a zadnja tri ciklusa su bili uredu. Odnose smo imali 14 i 15.03 .Da li vi mozete jos jednom izracunati jesu li bili neplodni dani i ako jesu imali razloga za brigu?Tj. moze li doci do trudnoce? Oboje se jako brinemo. Hvala unaprjed.

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 22
Naprijed