Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Dermatitis atopica

jasnas

Postovani Dr,

U posljednjih 10 godina na kozi potkoljenica i podlaktica , cijelim obimom,a povremeno i na bokovima javljaju mi se sitne ruzicaste papulice , popracene svrabom.
Promjene se uvijek javljaju od X mjeseca do V mjeseca naredne godine, izlozenoscu suncu prestaju.
Od uradjenih testova,pokazali su se pozivni na:
Epikutani test:katran drvenog uglja 1+
RIST iRAST:
IgE : 10,7 IU/ml
Epitel macke: 0,44 KIU/L, sve ostale analizirane vrijednosti < 0,35 (Dermatophag.pteron, Dermatophag farinae,epitel domacih zivotinja <0,35, perje zivotinja < 0,35).
Molim za Vase misljenje,
Unaprijed hvala

Darko Richter, dr. med.

Nema veze s alergijom.
Preporučujem vam da fotografirte taj osip, stavite ga na neki link, npr. http://public.fotki.com,
i pitanje postavite na forumu dermatologije.