Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

flixotide

aidas

Postovani Dr Richter,
Imam djete od 4 godine, u pocetku juna 08’ najzad doctor (pedijatar koji je pratio djete od 8 mjeseca rodjenja, I tako recen najboli u Pristini ) konstatovao da ima djete alergiju posto testiranju specif.IGE-a pokazali su alergiju na pelud trava, pelud stabala, pelud korova i posebno na alternariu alternata. Moj sin poceo je otezano disati nocu od 2 godine rodjenja, svaki put bilo je diagnoza pneumonia pa posle drugog dana terapije sa longacefom stanje se pocelo otezati vise I ono sto sam cula od pedijatra stalno je “eh sto to sad bi pa on je dobio i spazmu” I ajmo sada inhalaciju sa spalmotilom, bisolexom, I tako redom 2 godine, jednom mjesecno sin mi se razbolio I dobio terapiu po 2 nedelje ( do 10 dana primio longacef inekcije).
Sta da se kaze ……
Sada imam drugi problem, pedijatar prepisao je flixotide 50mcg 2X1, a alergolog flixotide 125 x 1 ne znam vise kome vjerovati. Molim vas puno doktore da mi date vas savjet o upotrebi mcg flixotidu.
Unaprjed zahvalna

Darko Richter, dr. med.

Ima alergijsku astmu, i najbolje bi bilo da dobije Flixotide 50, 2×2 potiska na Babyhaler, ili, Flixoitde 125, 2×1. Nakon 2-3 mjeseca, ako je sve u redu, tj. bez ikakvih novih spazama, terapja se smanjuje na Flixotide 50, 2×1, a može i Flixotide 125, 1×1.

aidas

Postovani Dr.Richter
Najljepse vam zahvaljujem na odgovor