Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

ige na jaje

hisfishy5

Postovani doktore,
lijep pozdrav. Majka sam djecaka od 2.5 godine koji se sa 3 mj zivota prick testom testirao kod vas te je test bio pozitivan na jaja 4 mm. Slijedom toga, jaja nismo uvodili.
Prosli tjedan smo u sklopu vadenja krvi za jedan zahvat napravili ige na jaja. Kopiram nalaz: alergen f245-jaje specificni ige. Rezultat <0.1. Jedinica kU/L. Referentni interval <0.35: razred 0, 0.35-0.70: razred 1, 0.70-3.50:razred 2 itd.
Znaci li to da mogu krenuti s "egg ladderom" i postepenim uvodenjem jaja u njegovu prehranu? Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Možete. Najprije jaje u okviru nekog jela poput biskvita, koji se peče 30 min na 180°. Mogu biti i palačinke, koje se kraće peku, ali su tanke. Ako to tolerira, neka to jede neko vrijeme, pa idite dalje prema kuhanom jajet i omletu. Njih možete najprije utrljati u usni ugao, pa dati mrvicu na jezik, i onda mali komadić, pa normalni zalogaj, sve u razmacima od 20-30 min.