Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

IgE test pod antihistaminikom

Morrison

Htio sam za dijete napraviti test putem krvi. Jedna privatna poliklinika radi određivanje visine alergen-specifičnog imunoglobulina E (IgE). Kažu da dijete mora biti bez antihistaminika 7 dana jer će inače biti nevaljani nalazi. Skidanje s antihistaminika je u našem slučaju neizvedivo zbog teškog stanja djeteta.

U drugoj poliklinici tvrde da se takav test kod njih može obaviti i da antihistaminici ne utječu na rezultate. Sad je pitanje tko laže? Ili možda postoje različite metode i uređaji za određivanje visine alergen-specifičnog imunoglobulina E?

Darko Richter, dr. med.

Nitko ne laže, ali jedni nemaju pojma.
Antihistminici NE utječu na nalaz IgE iz krvi.