Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Protopic 0.1%

vesna33

Postovani, mojem djetetu(6 god.) koje boluje od tezeg oblika AD nakon terapije kortikosteroidima je prepisana terapija protopicom 0.1%. Danas sam kupila kremu i u uputama stoji da nije za mlade od 16 godina. Dali da pocnemo mazati ili smatrate da je ovaj postotak prevelik za njezinu dob? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Smatram da bi dobi Vašeg djeteta bila primjerenija koncentracija od 0,03% (barem za početak liječenja dok se ne vidi podnošljivost i učinak Protopic masti).