Erekcijska disfunkcija

Malo preciznije pojasnjenje molim...

Selenaa

Postovani...
Buduci da sam procitala nekoliko pitanja i vasih strucnih odgovora, zakljucujem da se vecinom ti problemi sa slabom erekcijom svode na isto- uglavnom. Mene zanima, koliko je normalno da se ponavlja takvo stanje_mislim na vremenski period_i u kojim slucajevima preporucujete posjetu ljekaru. Buduci da moj partner i ja imamo slicne probleme vec neko vrijeme, tacnije 3 mjeseca. Jutarnje erekcije su prisutne. Unaprijed zahvaljujem......

Antun Gršković, dr. med.

Uvijek je preporučljivo posjetiti liječnika, a pogotovo onda kada postoji sumnja da je problem organske prirode. S obzirom da ste čitali dosadašnje odgovore pretpostavljam da ste zaključili da je problem kod vašeg partnera psihogene prirode. Onda pretpostavljam da ste pročitali i kojim načinima se može prebroditi nastalo stanje. Koliko može potrajati ovo stanje? Odgovor je: može i zauvijek jer ukoliko se problem ponavlja to dovodi do začaranog kruga u kojem partner u konačnici izbjegava spolne odnose zbog straha od neuspjeha i sramote. Dakle ukoliko je uzrok problemu psihogene prirode, a vi više nemate strpljenja ili snage nositi se s time onda je vrijeme da posjetite liječnika radi pregleda i eventualnog propisivanja PDE 5 inhibitora.

Selenaa

Hvala vam na brzom odgovoru. Zaista sam iz vasih odgovora zakljucila da se u biti i kod mog partnera radi o nekakvoj psihickoj smetnji, s obzirom da je u skorije vrijeme prosao jako stresan period zivota. Zelim vas jos moliti za misljenje o posljedicama rata na takvo stanje, s obzirom da je moj partner prosao rat u najgorem obliku, direktno ucestvujuci. Cesto ima nocne more i budi se u znoju, a kad ga pitam sta je sanjao, ne sjeca se. Srdacan pozdrav......

Antun Gršković, dr. med.

Svakako da traume koje je proživio ne djeluju blagotvorno na erekciju. No svaki čovjek drugačije reagira na stresogeni podražaj tako da sigurno postoje ljudi koji su prošli slične traume, a bez posljedica na psihu pa potom i na erekciju. Ukoliko smatrate da je stres rata koji je proživio najjači pojedinačni razlog nastalom stanju preporučam psihoterapiju, ne samo zbog erekcijske disfunkcije već i zbog boljeg prilagođavanja svakodnevnom životu.