Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

alergija

ozut

Poštovani doktore,
nema baš veze sa ovim forumom ali usudit ću se svejedno pitati. Molim vas što mi možete preporučiti za problem alergije- al. rinitis i konjuktivitis u pedesetogodišnjakinje, koji se manifestira crvenilom, svrbežom i strašnim bodenjem u očima. Za napomenuti da je osoba bolovala od hepatitisa B.
Zahvaljujem.

Darko Richter, dr. med.

Možete uzeti antihistaminik (npr. desloratadin, loratadin, feksofenadin), ili antihistaminik + montelukast, i/ ili intranazalni kortikosteroid. Zavisno od profila senzitizacije, može vam se preporučiti i imunoterapija (hiposenzibilizacija). Da li je hepatitsi B preboljen, ili j e u fazi kronične infekcije, makar to nema puno veze s gore spomenutim liječenjem, može utjecati na jetreni metabolizam, ako se uzima puno lijekova dugo vrijeme.