Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jačanje apetita

Branka

Djevojčica ima 2 godine i 4 mjeseca i 1o,5 kg. Zadnjih mjesec dana bolujemo. Prvo crijevna viroza, pa vodene kozice i sada šarlah sa ? (gripa). I inače slabo jede ali sada odbija praktički sve. Znamo da je to normalno uslijed bolesti, ali kako joj pomoći da se otvori apetit jer je puno izgubila na kilaži. Dajemo joj multivitaminski sirup Dr. Theissa ali nismo vidjeli nikakve rezultate. Hvala na odgovoru.

Dr. Darko Richter

10,5 kg sa skoro 2 i pol godine malo je. Toliko obično "dohvate" djeca s 12-18 mj. Potrebno je da je pregleda pedijatar i po potrebi uputi pedijatrijskom gastroenterologu. Dijete može slabije napredovati na težini zbog probavnih smetnji, ali i zbog drugih bolesti koje ga iscrpljuju. Nikakvi vitaminski sirupi ne pomažu apetitu, to su laička vjerovanja bez znanstvenog utemeljenja, i, kao što sami zapažate, bez praktičnog učinka.