Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jačanje imuniteta

jadran81

poštovani...
čitam vas neko vrijeme i odlučila sam Vas pitati za savjet...
imam curicu od dvije godine koja je sa 18 mjeseci imala febrilne konvulzije (dijagnosticirana samo viroza)
eeg nije baš savršen ali doktorica joj još nije dala terapiju ... za mjesec dana idemo opet na kontrolu ...
na jesen je krenula u vrtić i naravno svako malo bolesna, a svaka njezina temperatura meni izaziva crijevnu virozu i neprospavane noći od straha da se ne ponovi onaj užas...
htjela sam joj ojačati imunitet no nisam znala čime, pedijatrica nije baš bila razgovorljiva po tom pitanju pa sm u ljekarni zatražila savjet i magistra mi je preporučila "Broccolin" kapsule koje joj miješam u jelo... htjela sam kupiti "imunoglukan" ali mi je savjetovala ovo jer je prirodno...
koliko mi je to pametno i imate li vi kakav drugi prijedlog...
hvala unaprijed...

Darko Richter, dr. med.

Niti jedno, niti drugo nije lijek.
Ja o karfiolu, Imunoglukanu, Brokulinu, ili Apišpinatu nemam pojma.
Sasvim je sigurno da nemaju nikakav utvrđeni/ispitani utjecaj na imunost. A takvih je stvari i povrća jedan bezbroj.
Danas Brokulin, sutra visibabe, prekosutra mišja jetra, itd.
I, naposljetku, kakve veze imaju febrilne konvulzije sa slabom imunosti?
Što vas zapravo muči?

jadran81

pa muče me stalne viroze popraćene temperaturom pa sam mislila da ako joj ojačam imunitet viroza će biti manje a samim time i temperatura... ili se varam?
neznam ni sama ali znam da kad krene temperatura ja se počnem tresti jer neznam kak bude to završilo... ako kužite kaj hoću reći.... strah me svake temperature

Darko Richter, dr. med.

Razumijem ja to. Ali, ja sam doktor za djecu. A protiv viroza, kakve imaju vrtićka djece, ima samo jedan lijek: ne ići u vrtić. međutim, niti taj nije aposolutno djelotvoran.