Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kada odvesti bebu oftalmologu

dora789

Postovani doktore, molim vas za savjet.
Ja imam astigmatizam i strabizam i nosim naočale od svoje druge godine. Kada bih trebala odvesti svoju djevojčicu koja sada ima sedam mjeseci na prvi pregled kod oftalmologa? Do sada nismo primjetili ništa što bi ukazivalo na to da postoji neki problem
Već nekoliko dana nakon buđenja ima malo otečene očne kapke.Otok se brzo povrati, nema crvenila. Je li ovo razlog za brigu ili mozda reakcija na dohranu ili spavanje u sobi s centralnim grijanjem.
Hvala na odgovorima.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom da ne primjećujete neke smetnje koje bi upućivale na slabovidnost možete čekati i obaviti pregled u drugoj godini života. Ako bi se otok kapaka učestalije ili izraženije javljao trebat će obaviti pregled kod pedijatra.