Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kozije mlijeko

mama

Postovani,
da li dijete od 2 godine moze piti kozije mlijeko i da li je zaista to tako zdravo (zdravije od npr. kravljeg)?
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Nije pitanje zdravlja, već neškodljivosti. Za kozje mlijeko morate znati da je nešto masnije od kravljeg i da nema dovoljno folne kiseline (jednog od B-vitamina). Što se tiče neškodljivosti, kozje kao kozje može biti škodljivo kod dojenčeta koje bi eventualno isključivo pilo to mlijeko, i ne jelo ništa drugo, jer bi kroz par mjeseci moglo upasti u megaloblastičnu anemiju.