Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

molim pomoc radiološki nalaz pluca kod djeteta

plavojka18

Molim Vas da mi pojasnite sta znaci radioloski nalaz pluca... hvala
Na snimci srca i pluća vidi se naglasen pl. perihilarni crtez obostrano. Moguc pocetni infiltrat hilobazalno desno

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Znači da su raspleti bronha vidljiviji (naglašen crtež) što je uobičajeno kod upale sluznice dušnika i bronha. Postoji mogućnost da desnom raspletu bronha postoji početna upala pluća.

plavojka18

hvala na brzom odgovoru ... Doc mi je rekla da nije nista ali joj je ipak isla promjeniti antibiotik, prvo je pet dana pila Cefixim 1 x dnevno po 6ml... a onda joj je kada smo napravili radioloski nalaz i kada je pogledala sliku rekla da nije nista da je to samo jaki bronhiti i dala joj Sumamed 1x dnevno 5ml... nakon tri popijene doze dala joj je jos dvije... Zanima me zasto joj je isla mjenjati antibiotik ako je rekla da nije nista...

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nažalost ni ja ne mogu naslutiti koji je bio povod ovom savjetu...