Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pitanje

tata

Molim Vas da mi odgovorite kad se dječacima odvaja kožica sa penisa. Naime imam 20-to mjesečnog klinca kojem se nije kožica odvojila do kraja s glave penisa. Molim odgovor i eventualni savjet. Hvala.

Dr. Darko Richter

Ona je mora biti uvijek odvojena, jer kožica ili prepucij poseban je organ u donsu na glavić ili glans. Ono što se često vidi, to je da se prepucij ne da svući prema natrag s glansa da se očisti. Možda pitate to. Za odgovor, najbolje je otići pedijatru da izvidi može li se to učiniti.