Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prerani ulazak u pubertet?

Wookie

Poštovani,

curica mi ima 8 godina, u 10.mjesecu će imati 9. Visoka je 144 cm, dosta viša od svojih vršnjaka. Grudi su joj počeli rasti te u zadnje vrijeme osjećam miris znoja nakon aktivnosti što prije nije bio slučaj. Također su joj počele rasti pubične dlačice. Da li (prerano) ulazi u pubertet, trebam li se zabrinuti? Što u tom slučaju, kako dalje? Menstruaciju nije dobila.

Lijep pozdrav,
Irena

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preuranjeni ulazak u pubertet jest, no nije rijetkost u današnje vrijeme. Ipak preporučam pregled pedijatrijskog endokrinologa.