Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sjedenje kod beba

Js1623

Poštovani, moja beba ima 7mjeseci.
Na trbuhu je vrlo aktivna, okreće se i kreće se kružno za igračkama.
Bili smo na pregledu kod pedijatrice koja je rekla kako je beba nešto slabija u trupu.
Beba još uvijek ne sjedi, niti smo je posjedali jer se vodimo time kako ona to treba sama učiti, no pedijatrica nam je preporučila da je postavljamo pasivno u sjedeći položaj u kolica ili hranilicu.Pa nas zanima sada Vaše mišljenje. Lp.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Kada je budna stavljajte je u potrbušni položaj na podlogu. Možete je postavljati na kratko u sjedeći na podlozi uz pridržavanje trupa. U sjedalici može biti bez ograničenja uz uvjet da je leđni dio sjedalice nagnut 45 stupnjeva prema natrag, znači ne bi smjela biti u okomitom prisilnom položaju dulje vremena nego kada se umori da se može nasloniti natrag.