Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sluz i krv u stolici

mms020718

Postovani,
beba jucer napunila 9 mjeseci,
primijetila sam sluz i svijetla krv u stolici,imala je 3 eksplozivne stolice danas. Do 6. mjeseca je iskljucivo dojena.Dijete ima 10 kg,jako je vesela i aktivna,puze krece se uz stvari... Je li moguca alergija na hranu ili pak infekcija ?
( Do nedavno nisam koristila mlijecne proizvode,jer su joj znali izazvati grceve. Prije mjesec sam pocela da ih koristim,moze li postojati alergija na mlijeko?)
Unaprijed vam se zahvaljujem na pdgovoru. Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uzrok može biti infekcija ili alergija. Ako se nastavi pojavljivati krv u stolici javite se pedijatru radi daljnje obrade.