Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

sluzava stolica

majla

Poštovani,

moja djevojcica ima 3,5 godine prije 20 dana je imala upalu grla pracenu temperaturom i aftama na jeziku i doktorica joj je nakon uradjenih nalaza dala sirup Zinnat 250 mg 2*5mg, nakon sto je sirup ispijen zadnji dan nam se pojavio proljev koji je trajao 3 dana. od tad znace skoro dvije sedmice djevojcica ima tvrdju stolicu sa tragovima sluzi ili slajma, nema tragova krvi bar ne vidljivim okom. dali je moguce da je to neka reakcija na ispijeni antibiotik ili bi moglo da bude nesto zbog ceg treba da je nosim na pretrage? od lijekova joj ne dajem nista nista ni nisam samo je pila one dukatove lgg jogurtice kad joj je prestao proljev 6 dana zaredom po jedan dnevno!

Darko Richter, dr. med.

Ja bih joj dao probitoik, npr. BioGaia, i eventualno Nistatin kapi (ili Rojazol) na usta (protiv gljivica) - ovo potonje svega par dana.

majla

hvala Doktore!