Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ucestale stolice i sluz

macica29

Postovani,
beba od 8 mjeseci ima po 5, 6 stolica na dan, vecinom kasastih, i vidi se bijela sluz.
Pocelo je prije 2 tjedna kad su mu izlazila 2 zubica, imao je i temperaturu (najvisu 37.9) i povracao je nekoliko puta. Dala sam mu bulardi i to se smirilo. Izbio mu je i 3.zubic, ide i 4., prestala sam mu davati probiotik. Prije 4 dana poceli smo s terapijom zeljeza (legofer) jer mu je hemoglobin 107. Ima oko 5 stolica na dan, danas i 2 vodene. Dijete je imalo s 3 mj rota virus i klostridiju. Pedijatrica je rekla ako nema temperatueu i jede da nema potrebe za slanjem stolice na analizu i da mu dam probiotik. Molim Vas za misljenje.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Slažem se da nastavite s probiotskim gljivicama (Saccharomices boulardii), možete davati Enterosge 2x na dan po 2,5 ml pomiješanog s mlijekom. Nem potrebe za analizom stolice. Važno je pratiti kretanje težine i dokle god napreduje nije bitan izgled stolica.