Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Akne od antituberkulotike

majabutterfly

Dragi doktore, ja pijem antituberkulotske lijekove vec tri mjeseca, a prije tri tjedna sam bila suočena s problemom, akne na licu, dekolteu i leđima, a nekoliko i po ruke. Pretpostavljam da je razlog rifampino i isoniazid. Koristila sam i vitamine C i B kompleksa, pa sam negdje pročitala da B kompleks moze izazvati problema s aknama i prestala sam koristiti, ali stanje se nije poboljšalo. Ja bih pitala za savjet, što treba da koristim kako bi ublazila akni ili jos bolje izlecila akni. Molim Vas pomozite mi, ne mogu da vidim sebe pred ogledalom. Hvala vam puno, pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam o kojem je tipu akni riječ. Terapija ovisi o težini akni i najbolje bi bilo da se javite dermatologu. S obzirom da uzimate gore navedene lijekove, možda je riječ i o nečem drugom.