Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

njega masne kože nakon primjene terapije( Minocyclin)

tratinčica07

Poštovani,

da li mi možete preporučiti što bi najbolje bilo korisiti za njegu lica nakon uspješne primjene Minocyclina?

Prije 3mj moj nalaz je ovako izgledao :

Dg, Acne vulgaris faciei comedonica et papulosa( L70.0)
St post th. Roaccutanem ( prije 4 godine)

Th.: Rp/ Camphorae 2.0
Acidi salycilici 4.5
Sol acidi boric i 3% 110,0
Aethanol conc ad 250,0
M.D.S izvana 2x dnevno

Napomena: u zadnjih mj dana u ni jednoj ljekranoj ne mogu napraviti ovaj tonik jer nemaju prvog sastojka pa bih Vas molila ako mi Vi možete preporučiti nešto slično jer do svoje dr. više ne mogu doći, ukoliko mi ne možete preporučiti neki pravljeni tonik molila bih Vas da mi preporučite neki za masnu kožu koja sad trenutno nema nepravilnosti ali je sklona pojavi istih ukoliko ništa ne koristi.

Hyseac emulzija sa AHA 1-2 dnevno

Dercome Clear 1-2x tjedno po uputi

Sebium pjenušavi gel za pranje

Sebium Hydra po danu

Minocycline caps a 50 mg dnevno 3 mj ( popiti do kraja)

Molila bih Vas ukoliko naravno možete da mi preporučite što dalje korisiti za njegu masne kože( kremu, gel i losion za čišćenje) koja opet ponavljam sad tenutno nema upalnih akni eventulano par bijelih komedona.

Unaprijed hvala!

Lijep pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Umjesto gore navedenog losiona neka Vam naprave ovaj:
Rp/ Acidi salic. 1,5
Resorcini 0,5
Spiriti vini 40% ad 100,0
M.D.S. Izvana! 2x dnevno (isprati anon 15 minuta)

To bi trebalo imati slični učinak.