Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Stafilokok

Lana123

Pozdrav, prijetaljica mi se zarazila stafilokokom. Te su joj izbacile akne po jednkm dijelu lica. Zanima me na koji se nacin mogu zaraziti od nje? I koliko mjeseci nakon sto se izljeci ce bit prijenosnik te bakterije?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete se zaraziti samo direktnim kontaktom, ali šansa za to je vrlo mala. Nakon što se bakterija ukloni s kože nema opasnosti od zaraze.