Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Trudnoća

cbbih.ba

Poštovani ,imala sam odnos sinoć tj .18.12. , na početku plodnih dana ,tri puta smo imali odnos u nekih 3 sata, poslije prvog puta nakon što je ejakulirao ,ne u rodnicu ,smo nastavili brzo ,ali je išao u toalet prvo. To mi je bio 13. dan ciklusa ? Menstruacija mi je redovna. Da li je moguća trudnoća ,jer sam negdje pročitala da kada su plodni dani ,je kap dovoljna .

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
teoretski postoji mogućnost začeća, ali u vrlo malom postotku. Teoretski "dovoljna je i jedna kap", ali je ipak takav ishod malo vjerojatan.

luda13mala

Poštovani ! 10.12 mi je stigla menga , jako obilna . Inace mi traje 8 dana , 5 dan od menge imala sam nezaštičen odnos i dečko je svršio u mene . Menga je trajala jos dan dva i završila . Od tada se više ne čuvam i sad sam u plodnim danima i radim na bebi al zanima me samo da li je moguće zatrudniti preko menge ? I u slučaju da nisam trudna da li mi preporučujete neke vitamine da uzimam ?

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
ako planirate zatrudnjeti ne smeta što imate nezaštićene spolne odnose cijeli ciklus.
Preporučio bih Vam multivitamine, a posebno ako želite zatrudnjeti: vitamin B9- folna kiselina.

Megi1309

Poštovani,
Bila sam na lijeku roaccutane od 8.mj. 2022. do 1.4.2023. (Poslijednja 3mj uzimala sam 4 tablete dnevno, dakle 40mg). Zanima me koliko je potrebno tijelu da se očisti od lijeka te da bude spremno za zdravu trudnoću. Postoji li način da se provjeri postojanost lijeka u organizmu i moze li se to ciscenje “ubrzati” uz pomoc odredenog detoxa ili slicno.
Sve informacije su mi korisne.

Hvala Vam unaprijed na odgovoru.happy

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
teoretski su dva mjeseca nakon uzimanja lijeka dovoljna da bi mogli zatrudnjeti. Ja bih savjetovao 4 mjeseca, jer je nakon tog roka rizik za plod nikakav.