Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija na klupčastu oštricu

iva5

Poštovani, dobila sam nalaz, te kako su mi rekli da pulmologu odem u četvrtom mjesecu jer po zimi nema smisla
molim da mi malo pojasnite rezulate.
IGE 150 ku/1
g3 Cocksfoot / concentraion 30,5 kua/1 class: 4
w1 common ragweed / concentration 1.87 kua/1 class 2
w6 mugwort concentraion 2.40 kua/1 class 2

unaprijed hvala

Darko Richter, dr. med.

Ne znam na što se pozivate, jer vas nigdje ranije ne vidim.
Nalazi (NALAZI, ne bolest) govore za alergiju na ambroziju, pelin i travu. Najviše na travu. Dijagnoza ovisi o tome koje smetnje imate. Upravo ima smisla baš sada otići do pulmologa ili alergologa, da vam postavi dijagnozu, i da vas pripremi za sezonu cvjetanja. Trave se javljaju od ožujka do listopada, a najjače cvatu u travnju i lipnju, te u ranu jesen.