Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija na licu?

dvmm511

Postovani,
Prije 2 dana na licu su mi se pojavili sitni pristici boje koze, potpuno su sitni i koza izgleda hrapavo, osjecaju se na dodir.. pijem kontracepcijske pilule Naelia i prije tjedan dana pocela sam uzimati karotin iz dm-a. Za vikend sam se izlagala suncu uz zastitu faktorom 30 na licu, nakon skidanja sminke primjetila sam te pristice
Tretirala sam ih mixa kremom za osjetljivu kozu, jutros su skoro pa nestali, a opet su se vratili u popodnevnim satima
Najvise ih je ispod kuteva usana, iznad obrva i po obrazima.

Koji je moguci uzrok te kako ih lijeciti?

Darko Richter, dr. med.

Ne znam, morate se obratiti dermatologu.