Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergijska astma

Jasna

imam kćer od 4,5 god kojoj je dijagnosticirana alergijska astma. alergična je na grinje 15 mm prick test, IgE rast +3 (7,16), pelud trava, korova stabala 3mm. već duže vrijeme je koristila flixotide sprej 2x50 mcg i nismo imali značajnijih problema. nakon napravljenog alergotesta liječnica je preporučila hiposenzibilizaciju kapima. predložila je da prestanemo sa flixotideom i bilo kojom drugom terapijom. međutim več nakon tri dana počinje čujno disati. Što da radimo? Da li da nastavimo sa flixotideom ili vi preporučujete nešto drugo? Što mislite o hiposenzibilizaciji- hoće li joj to pomoći i da li uz te kapi treba davati još neku terapiju. Hvala!

doc. dr. sc. Tomislav Baudoin

Odgovor na vaše pitanje je zapravo identičan odgovoru na prethodno pitanje gospođe s istim imenom.

jasna

ispričavam se što sam dva puta poslala isto pitanje ali nisam bila sigurna da ste dobili prvu poruku.
Hvala na odgovoru