Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergo detektor test

tomar

Poštovani,

Mom 8-mjesečnom sinu pedijatrica je dijagnosticirala atopijski dermatitis. Do sada smo napravili test na KM, pšenicu, jaje, ali još čekamo nalaze. Inače je dojen, s dohranom smo započeli sa 5,5 mj. Pedijatrica nam je preporučila da napravimo alergo detektor test u jednoj privatnoj poliklinici Zagrebu, gdje na temelju uzorka krvi detektiraju alergiju na preko 100 alergena.. Budući da je cijena navedenog test poprilično velika, zanima me da li bi Vi preporučili da se napravi navedeni test i da li se eventualno takav test može napraviti kod Vas na Rebru..Unaprijed zahvaljujem na odgovoru...

Darko Richter, dr. med.

Ne preporučujem takve testove, jer su nepouzdani, i skoro uvijek pozitivni na veliki broj alergena.
Naravno da na Rebru to ne radimo. Radimo normalnu alergološku obradu.