Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

flixotide i singulair

zorannn

Kad se daje terapija tri mjeseca flixotida, a kad tri mjeseca singulaira (koja je razlika).
Kad je propisana terapija tri mjeseca singulaira da li on djeluje barem jednim dijelom i protuupalno.
Što se može dogoditi potpuno zdravoj osobi koja bi krivom terapijom uzimala singulair tri mjeseca ili flixotide
Puno hvala.

Darko Richter, dr. med.

Kad se daje terapija tri mjeseca flixotida, a kad tri mjeseca singulaira (koja je razlika).
Razlika je da vam može bolje djelovati Flixotide, ili bolje djelovati Singulair. Onda u rokuod 3 mj. (najkasnije, akno ne već za 3-4 tjedna) vidite od čega vam je bolje, ukoliko nije od drugih faktora (npr. prošla sezona peludi, ili vi otišli na more) o čemu isto treba ovidti računa.

Kad je propisana terapija tri mjeseca singulaira da li on djeluje barem jednim dijelom i protuupalno.
Djeluje protuupalno, i to na drugi način nego Flixotide. Djelovanje Singualir na upalu je nešto uže od flixotidea, ali djeluje na one elemente koje flixotide ne pokriva.

Što se može dogoditi potpuno zdravoj osobi koja bi krivom terapijom uzimala singulair tri mjeseca ili flixotide
Ako govorimo o astmi, niti jedno nije kriva terapija, već treba za vas naći onu koja bolje djeluje.