Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Obstruktivni bronhitis-alergija-astma

Lana_Lara

Upravo sam dobila preostale rezultate pretraga za sina 2,5 god. Molim mišljenje i savjet kako dalje.
Ukupni Ig 241 kU/l, ECP 11,1 ug/l, g3-dactylis glomerata (razred 4, kU/l 49,2), c2-penicilloyl V (razred 1, kU/l 0,37).
Inaće dijete ima obstruktivni bronhitis, alergičan je na peludi trava - pokazali testovi, pije singulair 4mg - počeo prije 20-tak dana, ipak smo bili u jednom danu 2x na prvoj pomoći; oba puta injekcija medrol + inhalacija (ventolin).U prošloj godini je imao 5 ovakvih napadaja.
Nosić mu je non stop začepljen, to mu jako smeta, a jako teško dopušta da mu pomognem/olakšam/očistim nosić (nosna higijena: aqua maris) po potrebi Operil. Tek smo kupili i inhalator, jer sam primjetila da ga radije prihvaća.
U nadi da ću pomoći mom mališanu oprostite na dužini i opširnosti teksta. Unaprijed hvala.

Darko Richter, dr. med.

Očito ima astmu, alergijsku. Ako ne ide na Singulair, onda mu treba dati Flixoitde 50, 2×2 potiska na babyhaler. Po potrebi intervenirti sam kod kuće Ventollinom, 2 potiska svakih 6 h. Tek ako niti to ne ide, javiti se liječniku.