Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Opet urtikarija

Darko Richter, dr. med.

Antihistaminik (vi pijete desllratadin) može se piti mjesecima i godinama. Osip na nogama možda je od čarapa, a možda je samo kronična urtikarija. To morate vi nekako iznaći.

123zorica

Postovani dr evo pijem desloratadin 5mg vec skoro trimjeseca Bolje je mada sam sadopet primjetila da krecu po rukama.Muci me zeldac ,kiselina pijem PAntroprazol 20mg svakojutroali od kada pije, ove za alergiju mije gore Osjecam slajm i kiselinu u zeldcu i dobila sam par kola jer sam cesto gladna Kazu moze od ovi tableta za alergiju da se aperit pojaca.Koliko dugo mogu piti ove tablete.Stvarnoje urtikarija dosadna i naporna Ali ako nije opasno nekako cu izgurati Hvala vam unaprijed

Darko Richter, dr. med.

Antihistaminici se mogu piti mjesecima i godinama. Ovo s pojačanim apetitom uglavnom se vidi u odraslih. Imate 2 opcije: dijeta bez salicilata (Aspitin, Angol, Aicsal i sl.) i konzervansa (tegle, limenke, tetrapak, suhomesnato iz dućana, čajevi, Vegete i umjetne juhe i slično, i sve flaširano, od vode do Coca Cole ili Red Bulla), ili antihistaminici s pojačanim dobivbanjem na težini. Ja bih uzeto i dijetu i antihistaminike.

Andreag

Postovani,
Dijete 2 godine nakon par dana povisene temperature je dobilo urtikarije koje traju evo treci dan. Pije aerius, 2,5ml jednom dnevno, nakon cega se povuku, ali izbijaju mu ponovno puno prije predvidene sljedeće doze. Pretpostavljam da je ovo od nekakve viroze, i moja pitanja su sljedeća:
1. Treba li mu povecati dozu aeriusa, i ako da, na koliko?
2. Hoće li se ovo ubuduće pojavljivati prilikom svake viroze?
3. S obzirom da je ovo prvi put da mu se to dogodilo, a vec je u zivotu bio bolestan, moze li to biti povezano s prestankom dojenja?
4. Inače ima AD koji ljeti prođe, ali nismo jos utvrdili od cega, imate li kakav savjet za sve ovo skupa?
Unaprijed zahvaljujem,
Srdačan pozdrav!

Darko Richter, dr. med.

1. Treba li mu povecati dozu aeriusa, i ako da, na koliko? - Možete podiši dozu na 2×2,5 ml.
2. Hoće li se ovo ubuduće pojavljivati prilikom svake viroze? - Neće.
3. S obzirom da je ovo prvi put da mu se to dogodilo, a vec je u zivotu bio bolestan, moze li to biti povezano s prestankom dojenja? - Ne može.
4. Inače ima AD koji ljeti prođe, ali nismo jos utvrdili od cega, imate li kakav savjet za sve ovo skupa? - Treba napraviti alergološko testiranja na kr.mlijeko, bjelanjak, kikiriki, grinju (Der pter) i pelud trave (Dactylis). Ako se dokaže bilo koji pozitivni nalaz, to ga čini jasnim atopičarem i alergijama sklonom osobom. Tada nije isključeno da je u podlozi urtikarije bila (i) neka alergija.

123zorica

Postovami dr hvala vam na savjetima.Bila sam kod svog dr koji tvrdi kao i vi da je urtikarija hronicna i da nije od hrane.Pila sam desloratidin 5mg cetri mjeseca po jednu na vece i sad je dr smanjio na svaki drugi dan Tako sam pila dvije sedmice onda sam napravila pauzu. od tri dana i evo je URTIKARIJA opet na laktovima crveno onako pece Opetsam ukljucila tablete Nadam se da ce pomoci ako ne bude bolje onda cu prodonisol od 20mg opet poceti piti 4 dana Vazno da urtikarija nije opasna da necu oticati Nadam se da ce jednom pmrestati I opet se vraca. Na dijetu bez konzervi, i svega vjestackog Bila sam pocela normalno sve jesti

Darko Richter, dr. med.

Kronična urtikarija traje u prosjeku 7-8 godina, i kroz to vrijeme bit će korisno da se uglavnom stalno držite kako terapije antihistaminicima, tako i dijete.

123zorica

Ovo na laktovima traje evo cetri dana Povuce se ali ako nasloni, laktove na sto, ili obucem nesto duzi rukav kao da iziritira laktove i opet crvenilo peclanje nekad kaoi da zaboli Pijem i dalje deloratidin 5mg u nadi da ce prestati. Samoek ne ide dalje i nekanije opasno Valjdace prestatiIs .Iskreno bi voljela da nadjem uzroki da tosto prije prestane Nadam se da se nece siriti

Darko Richter, dr. med.

Već sam vam tumačio da nema uzroka, barem ne nama poznatoga. To je obično autoimuna bolest. Pogledajte hormone štitnjače (dostatno je pogledati TSH) i protutijela na štitnjaču: anti-TPO i anti-hTg. Imate pritisnu urtikariju, tj. izbija na mjestima pritiska. Dosta uobučajeno kod kronične urtikarije, koja, time postaje tzv. inducibilna, tj. dade se inducirati pritiskom. Izbjegavajte pritisak, i povisite desloratadin na 10 mg dnevno.

123zorica

Postovani dr evo jutros ustala sva u urtikarijama sad po rukama i nogama Opet pijem desloratidin svaki dan ali i preko njega sam ih dobila Opet panika opet sve Nisam ovako imala skoro godinu dana...Pa sta radim pogresno sem sto sam pocela da pijem limunadu svaki dan Izbjegavam sve vjestacko svakako sam vec na dijeti Molim vas za savjet uvjek ih se prepadnem da ne oteknema Uzas kad ce prestati

123zorica

Isla sam dr Dobila sam Prodonisol 20mg dva dana pa dva dana 10i na kraju 5 mg Evo dva sata nakon pProdonisola m ok usi gore neki protisak stezanje u glavi i grudima Normalno disem samo to osjecam Ali za sad se urtikarija povlaci Nadam se da se nece siriti Na vece opet Desloratidin Ova urtikarija je bas dosadna i naporna

Darko Richter, dr. med.

Nije alergija, već prije venska insuficijencija. Bilo bi dobro da pijete Detralex (flavanoid), svaki danpo 1 tbl. to na nogma će proći z aoko 3 tj., ali nastavitie dalje s Detralexom, neodređeno dugo, uzima se godinama.

123zorica

Hvala vam dr puno puno Te tablete sto mi predlazete sam zapisala i cim se dr vrati sa godisnjem cu mu traziti da mi propise Taj osjecaj je drzao sat vremena i nestao Poslije m je bila jaka mucnina da sam mislila da cu povratiti pa glavobolja Jutros sam popila drugi Pdonisolol od 20mg i hvala bogu nema nikakvih nuspojava Artikarija se opet javi ujutro a povuce poslije tablete Vjerojatno napetost ,nemocci sto ne znam kad ce se pojaviti i kakva ce biti urzikarija Sutra jos 20mg pa dva dana 10mg valjda ce jednog dana nestati ili cu je ja prihvatiti bez straha i panike Hvala vam puno puno

Darko Richter, dr. med.

Već smo utvrdili da nema alergije, već kronična urtikarija, a u slućaju nogu još i venska insuficijancije. Antihistaminik + flavanoidi (Detralex).

123zorica

Postovani dr hvala do neba Divan ste covjek i doktor.Vene nogu sam kontrolirala prosle godine u avgustu i dr je rekla da je sve ok hvala bogu da mi ni te carape za vene ne trebaju ako bas hocu da ih nosim samo kod nekog napora Ali cu vas poslusati i kupiti te tablete URTIKARIJA CE DA OSTANE JOS KO ZNA DO KADA valjda jednom i nestane Hvala jos jednom

Darko Richter, dr. med.

Kronina urtikarija nije tako beznadna. U prosjeku vas gnjavi 7-8 godina, i onda se smiri. Nisam rekao da nestane, ali, smiri se.

123zorica

Hvala vam dr na svakm savjetu Amok dr ne da da poveca Desloratidin na dvije tablete kaze ne Meni i dalje iskacuurtikarije na laktovima Umorna sam od njih vise pokusavamignorirati Vaznoda mi od Kraniche urtikarije ne moze biti lose Pa proci ce nekadJeste da su naporne

Darko Richter, dr. med.

Ne znam što vas priječi da ujzmete 2 tbl Deslorfatadina. Izgovarate se na nekog dr. Amoka, a mene uporno konzultirate. Je l' vam on sjedi u kući i kontrolira svaki pokret?

123zorica

Pocela sam da pijem dvije tablete na dan Nadam se da mi nece Utrechts na Jetts Bolje je urtikarija Drzim i dijete Strogu , koliko mogu.Bila sam na kontrolli kod Alergiologa.Vadio je opet krv kaze prosle su tri godine da vidi IgE ukupni i na neko namjernice Hvala vam na svemu

Darko Richter, dr. med.

Je li vam bolje, to je jedino bitno.