Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

osip

ozut

Poštovani doktore,
mom dvoipolgodišnjem sinu se nedavno na prsima i leđima (do lopatica) pojavio osip u obliku malenih gustih prištića blijedo crvene boje. Ne svrbi ga. Najprije sam mislila da je od vrućine. Pošto ne prolazi pomislila sam i da mu je od kreme za sunčanje koju sam mu jednom stavila (a bila je kupljena lani). Da li mogu čime mazati da mu to prođe? Inače nije, bar do sada imao nikakvih problema za kožom niti je na išta alergičan.
Pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Mogu bubnuti da ga mažete ovimili onim, a osip je vjerojatno već prošao. Nemam blage predodžbe što bi to moglo biti. Možda da upitate na forumu dermatologije. Da li ste na moru, itd ...?