Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

rinovagos

candy

Poštovani,
moj otorinac mi je predložio lijek rinovagos(ipratropium bromid) pa me zanima što je to.rečeno mi je da ga obavezno nabavim.zanima me da li ga mogu nabaviti u rijeci ili zagrebu? kakva su vaša iskustva? unaprijed hvala...

Darko Richter, dr. med.

Rinovagos je ipratropij ili lijek srodan atropinu. Blokira kolinergičke redeptore i time sprečava sekreciju egzokrinih žijezda, a također blokira spazajm glatke muskulature. Ipratorpij je dobar lijek za astmu, za kroničnu opstruktivnu plućnu bolest a sada se kao Rinovagos indicira i kod vazomotornog rinitisa. Nos će vam neko vrijeme od rinovagosa biti suh, to je sve. Nisam baš sigurn da ga obavezno treba imati, već bi trebalo,po meni, prvo doznati koje tegobe i zbog čega imate, pa onda dati terapiju. Rinogavos nije registriran u hrvatskoj, ali se, kao i uvijek, za novce sve može nabaviti.